Lekkoatletyka  RSS
Duplantis: teraz to miłość daje mi nową energię


Rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis powiedział, że na halowe mistrzostwa Europy w Toruniu jedzie z nową energią i zamierza zaatakować własny rekord świata. Na trybunach będzie obecny ojciec tyczkarza i być może jego wybranka, szwedzka modelka Desiree Inglander.

Źródło: sport.onet.pl

World Athletics: jest plan powrotu Rosjan do rywalizacji


Władze World Athletics przedstawiły plan do wdrożenia przez Rosyjską Federację Lekkiej Atletyki (RUSAF), żeby zawodnicy z tego kraju mogli znowu startować w zawodach pod swoją flagą. Nie jest to możliwe od listopada 2015 roku z powodu afery dopingowej.

Źródło: sport.onet.pl

Rośnie konkurentka Joanny Jóźwik i Justyny Święty-Ersetic


Gdy Europa przygotowuje się do swego zimowego szczytu (mistrzostwa kontynentu w Toruniu) , lekkoatleci Stanów Zjednoczonych rozmieniają się na drobne, bowiem z powodu pandemii koronawirusa odwołano tam wszelkie ogólnokrajowe mistrzostwa, a przede wszystkim te najważniejsze, które miały się odbyć w dniach 20-21 lutego w Albuquerque (Nowy Meksyk). W tej sytuacji amerykańska czołówka sprawdza się tylko w osobnych mityngach uniwersyteckich.

Źródło: sport.onet.pl

Przelewy od babci pomogły mu wytrwać przy sporcie. "To były jedyne pieniądze, które dostawałem"


Kulą pchał jego starszy o cztery lata brat Łukasz, w którego był zapatrzony. Łukasz musiał jednak zakończyć karierę w młodym wieku, a Michał wytrwał przy sporcie - w dużej mierze dzięki przelewom, jakie dostawał od babci Aurelii. Dziś Michał Haratyk to najlepszy polski kulomiot, który powalczy w Toruniu o obronę halowego mistrzostwa Europy, a podczas igrzysk w Tokio chciałby sięgnąć po medal. Jest w światowej czołówce, choć miał poważną kontuzję ręki, której do dziś nie może prostować.

Źródło: sport.onet.pl

Lekkoatletyczne HME: Giles nie wystartuje. Skupia się na IO w Tokio


Brytyjczyk Elliot Giles, który niedawno uzyskał znakomity czas w biegu na 800 metrów – 1.43,63 w mityngu w Toruniu, nie wystąpi w halowych mistrzostwach Europy w lekkiej atletyce w tym mieście (4-7 marca). Zamierza skoncentrować się na przygotowaniach do igrzysk.

Źródło: sport.onet.pl

Mityng w Belgradzie: Lisek drugi w skoku o tyczce, Duplantis atakował rekord


Piotr Lisek zajął drugie miejsce w skoku o tyczce podczas halowego mityngu w Belgradzie z wynikiem 5,70 m. Wygrał Szwed Armand Duplantis, który w pierwszej próbie osiągnął najlepszy w tym roku rezultat na świecie - 6,10 m.

Źródło: sport.onet.pl

Marcin Lewandowski tuż za podium w Madrycie


Marcin Lewandowski zajął czwarte miejsce w biegu na 1500 metrów podczas halowego mityngu w Madrycie, uzyskując czas 3.39,36. Zwyciężył Etiopczyk Selemon Barega - 3.35,42, a przed Polakiem finiszowali jeszcze Hiszpanie Jesus Gomez i Sergio Paniagua.

Źródło: sport.onet.pl

Kosmos! Grant Holloway pobił 27-letni rekord świata w biegu na 60 m przez płotki!


Wielkie wydarzenie na mityngu w Madrycie! Grant Holloway pobił o 0,01 s. rekord świata w biegu na 60 metrów przez płotki. Dotychczasowy najlepszy wynik był ustanowiony w 1994 r.

Źródło: sport.onet.pl

Lekkoatletyczne HME: Rosjanie nie wystartują w Toruniu


Sportowcy z Rosji nie będą mogli wystąpić w planowanych na 4-7 marca w Toruniu lekkoatletycznych halowych mistrzostwach Europy nawet pod neutralną flagą. Federacja tego kraju - RusAF - jest zawieszona od 2015 roku w związku z aferą dopingową.

Źródło: sport.onet.pl

Znamy skład Polski na halowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Będą medale!


Poznaliśmy reprezentację Polski na halowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Toruniu w dniach 4-7 marca. 45 osób liczy Biało-Czerwona ekipa. Mamy co najmniej kilka szans na złote medale, a kilkanaście na podium. To powinna być udana dla nas impreza.

Źródło: sport.onet.pl

HME: Duplantis w Toruniu zaatakuje rekord świata


Mistrz Europy i rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis wyleczył już lekką kontuzję, którą odniósł przed dwoma tygodniami w Lievin i w środę wystartuje w mityngu w Belgradzie. Stamtąd uda się prosto do Torunia, gdzie wystąpi w halowych mistrzostwach Europy (5-7 marca).

Źródło: sport.onet.pl

Lekkoatletyczne HME: nie wystartuje mistrz świata i Europy


Karsten Warholm, mistrz świata i Europy w biegu na 400 m przez płotki, nie wystartuje w halowych mistrzostwach Europy w Toruniu (5-7 marca), z powodu obawy przed zarażeniem koronawirusem. Obrońca tytułu z Glasgow (2019) poinformował o swojej decyzji we wtorek.

Źródło: sport.onet.pl

Monika Pyrek: przez lęk wysokości zaginęłam w dzieciństwie na kilka godzin

#zrodlo
– Żebym mogła pojechać na pierwsze zgrupowanie, mama nie zapłaciła na czas czynszu za mieszkanie – wspomina Monika Pyrek w pierwszym odcinku cyklu "One". Dwukrotna wicemistrzyni świata w skoku o tyczce opowiada o dzieciństwie, kobiecości odkrytej dzięki programowi "Taniec z gwiazdami", lęku wysokości i perfekcjonizmie, który towarzyszył jej jako sportowcowi, ale może być zgubny w macierzyństwie.

Źródło: sport.onet.pl

Kuriozalna pomyłka sędziów pozbawiła Hiszpankę szansy na złoty medal


Pomyłka sędziów podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Hiszpanii w Madrycie kosztowała Marię Vicente szansę na złoty medal w skoku w dal. Najlepszą tego dnia próbę 19-letniej zawodniczki najpierw uznano za spaloną, a potem zmieniono decyzję, ale nie dało się już zmierzyć odległości.

Źródło: sport.onet.pl

HMP: Patryk Dobek sensacyjnym złotym medalistą na 800 m


Specjalista od biegu na 400 m ppł Patryk Dobek został w niedzielę w Toruniu halowym mistrzem Polski w biegu na 800 m. W pokonanym polu zostawił m.in. multimedalistę światowych imprez Adama Kszczota. Wśród pań na tym dystansie najlepsza była Joanna Jóźwik.

Źródło: sport.onet.pl

HMP: złoty medal Święty-Ersetic na 400 m


Justyna Święty-Ersetic zdobyła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 400 m. Wygrała w Toruniu czasem 52,02 przed 17-letnią Kornelią Lesiewicz, która poprawiła rekord Polski juniorek - 52,56. Złota medalistka oceniła, że Polki nie oddadzą łatwo Holenderkom tytułu mistrzyń Europy.

Źródło: sport.onet.pl

Lekkoatletyczne HMP: złoty medal i świetny wynik Ewy Swobody na 60 m

#zrodlo
Ewa Swoboda zdobyła w Toruniu piąty tytuł halowej mistrzyni Polski w biegu na 60 m. Jej wynik 7,10 jest drugim w tym roku w Europie. W pchnięciu kulą wygrała Klaudia Kardasz, która wynikiem 18,57 wypełniła minimum na halowe mistrzostwa Europy oraz igrzyska w Tokio.

Źródło: sport.onet.pl

Jak zrobić doktorat i pobić rekord świata


Rafał Omelko to wielokrotny medalista lekkoatletycznych mistrzostw Europy i świata. W 2018 r. razem z kolegami ze sztafety 4x400 metrów podczas HMŚ w Birmingham pobił nawet rekord globu. Ciężkie treningi i regularne starty nie przeszkodziły mu jednak w kontynuowaniu nauki. Zawodnik AZS AWF Wrocław niedawno obronił doktorat. Choć na pierwszy rzut oka jego temat jest skomplikowany, jego wyniki mają mieć przełożenie na praktykę.

Źródło: sport.onet.pl

Blanka Vlasić ogłosiła koniec swojej kariery


Jedna z najlepszych skoczkiń wzwyż Chorwatka Blanka Vlasić ogłosiła zakończenie kariery. Dwukrotna mistrzyni świata i dwukrotna medalistka olimpijska przez ostatnie lata zmagała się z kontuzjami i przez to nie startowała już zbyt często.

Źródło: sport.onet.pl

Mistrz olimpijski oczyszczony z zarzutów. Może wrócić do sportu

#zrodlo
Mistrz olimpijski w chodzie na 50 km z 2008 r. Alex Schwazer dwukrotnie został złapany na stosowaniu dopingu, przez co nie mógł wystartować ani na igrzyskach olimpijskich w Londynie, ani w Rio de Janeiro. Włoch walczył jednak o odzyskanie dobrego imienia i sąd przyznał mu rację, oczyszczając go po latach z zarzutów.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami