Skoki narciarskie  RSS
PŚ w Sapporo: Już o 8:30 początek sobotniego konkursu (lista startowa)

#zrodlo
Pora na pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. O 7:30 rozpocznie się seria próbna przed zaplanowanymi na 8:30 zawodami z udziałem sześciu reprezentantów Polski.

Tagi: Sapporo
Źródło: www.skijumping.pl

Woergoetter wschodzącą gwiazdą skoków. W sobotę debiut w Pucharze Świata


Debiut i pierwsze punkty w Pucharze Kontynentalnym, dwa złote medale zdobyte podczas III Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży (YOG) w Lozannie i nieoczekiwana szansa startu w Pucharze Świata. W taki sposób 2020 rok rozpoczął 17-letni Marco Woergoetter z Austrii, który w sobotę po raz pierwszy w karierze powalczy o czołową "30"...

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ Pań w Oberstdorfie: Kwalifikacje dla Kriznar, Rajda jedenasta


Nika Kriznar wygrała kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata pań na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie. Reprezentantka Słowenii triumfowała dzięki próbie na odległość 128 metrów. Jedenaste miejsce zajęła Kinga Rajda (123 m). Polki w komplecie awansowały do zawodów.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ Pań w Oberstdorfie: Hoelzl i Pinkelnig górą na treningu


Chiara Hoelzl była najlepsza w pierwszym treningu przed kwalifikacjami do sobotniego konkursu Pucharu Świata pań w Oberstdorfie (HS137). Reprezentantka Austrii oddała skok na odległość 128,5 metra. W drugiej rundzie górą była jej rodaczka, Eva Pinkelnig (131 m).

Źródło: www.skijumping.pl

Niegroźne skutki upadku Deschwandena


O dużym pechu mogą mówić dwaj Gregorzy - Schlierenzauer i Deschewanden. Pierwszy z nich upadł na Okurayamie podczas czwartkowego treningu, natomiast drugi z tego grona nie ustał swojej kwalifikacyjnej próby w piątek. Podobnie jak Austriak, Szwajcar może mówić o dużym szczęściu i braku poważniejszych obrażeń.

Źródło: www.skijumping.pl

Skoki do poprawy, Murańka i Zniszczoł po kwalifikacjach w Sapporo

#zrodlo
Nie takiego zamknięcia stycznia oczekiwali członkowie polskiej kadry narodowej B - Klemens Murańka oraz Aleksander Zniszczoł. Zawodnicy urodzeni w 1994 roku awansowali do sobotnich zawodów z cyklu Pucharu Świata w Sapporo, jednak osiągane przez nich wyniki zostawiają sporo do życzenia.

Źródło: www.skijumping.pl

Zaspany Żyła: Po podróży trzeba dojść do siebie


Piotr Żyła już po raz dziesiąty w karierze bierze udział w zawodach rangi Pucharu Świata w Sapporo, gdzie przed czternastoma laty debiutował w elicie skoczków narciarskich. 33-latek w rozmowie z naszym serwisem odniósł się do wydarzeń z 2006 roku, a także skomentował piątkowe próby na Okurayamie. Wiślanin w kwalifikacjach wywalczył...

Źródło: www.skijumping.pl

Dawid Kubacki o wylocie do Azji: Taka podróż odbija się na naszym samopoczuciu


- Pogoda, jak na Japonię, była względnie stabilna. Skakało mi się całkiem przyjemnie, a ja w losowaniu nie miałem pecha do warunków - mówi 29-latek o swoich pierwszych w tym sezonie próbach na Okurayamie. Dawid Kubacki piątkowe kwalifikacje zakończył na piątej pozycji.

Źródło: www.skijumping.pl

Co skok, to gorszy - Stoch o piątkowych próbach w Sapporo

#zrodlo
Kamil Stoch rozpoczął weekend z Pucharem Świata w Sapporo od wygrania premierowej serii treningowej na Okurayamie. W drugiej zajął czwarte miejsce, natomiast w kwalifikacjach uplasował się dopiero na 42. lokacie. Jak przyznaje nasz zawodnik, 103-metrowy lot wynikał z błędów popełnionych przez niego, co ma zamiar poprawić już w sobotę.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Sapporo: R. Kobayashi wygrywa kwalifikacje, Kubacki piąty

#zrodlo
Ryoyu Kobayashi został zwycięzcą kwalifikacji do sobotniego konkursu Pucharu Świata na Okurayamie (HS137) w Sapporo. Reprezentant gospodarzy wygrał dzięki próbie na odległość 132 metrów. Piąte miejsce zajął Dawid Kubacki (124,5 m). Polacy w komplecie awansowali do zawodów.

Źródło: www.skijumping.pl

PŚ w Sapporo: Już o 6:30 początek treningu (lista startowa kwalifikacji)

#zrodlo
Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do Azji. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne na Okurayamie (HS137) w Sapporo. W piątkowych kwalifikacjach wystąpi 58 zawodników, w tym sześciu reprezentantów Polski.

Tagi: Sapporo
Źródło: www.skijumping.pl

PŚ Pań w Oberstdorfie: 52 zawodniczki na starcie piątkowych kwalifikacji


Przed nami kolejny weekend z zawodami Pucharu Świata pań. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną konkursy na Schattenbergschanze (HS137) w Oberstdorfie. Do Niemiec udała się trzyosobowa kadra Polski.

Źródło: www.skijumping.pl

Upadek Schlierenzauera na Okurayamie


Pechowy przebieg miał czwartkowy trening reprezentacji Austrii w skokach narciarskich. Upadek podczas zajęć na Okurayamie w Sapporo zaliczył Gregor Schlierenzauer, który powrócił do hotelu obolały.

Źródło: www.skijumping.pl

Murańka o epidemii w Azji: Nie będę skakał w maseczce, ale nie zaszkodzi ona w miejscach publicznych


- Japonia to dla mnie kluczowe miejsce. Po przylocie od razu lepiej skaczę - mówi Klemens Murańka, który w ten weekend po raz pierwszy w 2020 roku wystąpi w Pucharze Świata. Polak od tygodnia przebywa w Sapporo, gdzie w ostatnich dniach wygrał zawody rangi Pucharu Kontynentalnego na Okurayamie. 25-letni skoczek...

Źródło: www.skijumping.pl

Upadki i wzloty - po weekendzie w Zakopanem

#zrodlo
Wielkie emocje na Wielkiej Krokwi już za nami. Biało-Czerwoni być może nie rozpoczęli zmagań w Zakopanem od mocnego akcentu, lecz Kamil Stoch postarał się o fantastyczne zakończenie, triumfując w zmaganiach indywidualnych. W cotygodniowym rankingu upadków i wzlotów nie mogło zabraknąć dla niego miejsca, a kto tym razem będzie mu towarzyszył?...

Źródło: www.skijumping.pl

Norwegowie bez zmian na Sapporo


Tegoroczny Puchar Świata w skokach narciarskich w Sapporo będzie najsilniej obsadzonym pucharowym weekendem na Okurayamie od 1998 roku. W środę karty odkryli Norwegowie, którzy nie zdecydowali się na roszady w składzie.

Tagi: Sapporo
Źródło: www.skijumping.pl

Przed Sapporo - jak skoki narciarskie trafiły do Japonii

#zrodlo
Skoki narciarskie stanowiące wynalazek północnych Europejczyków dotarły w swojej wyczynowej formie na dwa inne kontynenty – do Ameryki Północnej i do Azji. Na najwyższym poziomie spośród wszystkich pozaeuropejskich krajów sztukę latania na dwóch deskach opanowali Japończycy. Sporo dekad musiało jednak upłynąć zanim faktycznie dalekowschodni Azjaci zaczęli zagrażać swoim europejskim i...

Tagi: Sapporo
Źródło: www.skijumping.pl

Reaktywacja białoruskich skoków? Pomóc mają Polacy

#zrodlo
Czterech skoczków punktujących w Pucharze Świata, złoty medal Uniwersjady - to w dużym skrócie dorobek białoruskich skoków narciarskich, które w ostatnich latach praktycznie przestały funkcjonować. Nie wszyscy mogą się z tym pogodzić, także odchodzący dyrektor Pucharu Świata, Walter Hofer.

Źródło: www.skijumping.pl

Czołówka nie odpuszcza Japonii - kadry Austrii, Niemiec i Słowenii na PŚ w Sapporo

#zrodlo
Przed nami weekend z zawodami Pucharu Świata w Sapporo i wszystko wskazuje na to, iż zawody na Okurayamie będą miały wyjątkowo mocną obsadę. W najsilniejszym składzie do Japonii udadzą się Niemcy oraz Słoweńcy. U Austriaków Philippa Aschenwalda zastąpi debiutant, młodzieżowy mistrz olimpijski - Marco Woergoetter.

Tagi: Sapporo
Źródło: www.skijumping.pl

Noriaki Kasai powraca do Pucharu Świata


Już w najbliższy weekend Puchar Świata w skokach narciarskich zawita do Japonii. W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne na słynnej Okurayamie (HS137) w Sapporo. Na starcie pojawi się blisko 48-letni Noriaki Kasai, który będzie członkiem japońskiej grupy krajowej.

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami