Pływanie  RSS
MŚ w pływaniu. Mack Horton zaprotestował przeciwko podejrzanemu o doping. Nie stanął obok niego na podium

#zrodlo
Mack Horton, który zdobył srebrny medal podczas pływackich mistrzostw świata, nie stanął podczas ceremonii na podium obok zwycięzcy Suna Yanga. To protest przeciwko oszustwom dopingowym Chińczyka.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Sun Yang po raz dziesiąty mistrzem świata, polskie sztafety z awansem na IO

#zrodlo
Pierwszego dnia pływackich mistrzostw świata 2019 na 50-metrowym basenie w Gwangju rozegrano między innymi finały na 400 metrów kraulem. Do igrzysk olimpijskich 2020 zakwalifikowały się polskie sztafety 4x100 metrów stylem dowolnym.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"Hipotermia, lęki, wizje jak z koszmaru". Dramatyczna relacja polskiego pływaka po ataku na rekord świata


Krzysztof Gajewski nie zdołał poprawić rekordu świata w pływaniu długodystansowym. Zamiast planowanych 170 km przepłynął 78,7 km. Wrocławianin wyjaśnia, że zrezygnował, bo zagrożone było jego zdrowie. Spróbuje ponownie za rok.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rekordu świata nie ma, jest rekord Polski. Krzysztof Gajewski przepłynął 78,7 km


Krzysztof Gajewski i Michał Jeka chcieli pobić rekord świata w pływaniu długodystansowym, ale musieli spasować. Próba na jeziorach mazurskich zakończyła się po 32,5 godzinach. Gajewski ustanowił rekord Polski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Trzy doby bez snu, 170 km do pokonania. Polscy pływacy rozpoczęli próbę bicia rekordu świata!


- Odpocząć po prostu nie można i trzeba się z tym pogodzić. Zwolnić też nie możemy. A tym bardziej zasnąć w wodzie - powiedział nam Krzysztof Gajewski, który wraz z Michałem Jeką ruszył w poniedziałek po rekord świata w pływaniu długodystansowym.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Filip Zaborowski z brązowym medalem Uniwersjady w Neapolu na 800 metrów kraulem


Filip Zaborowski (WSKiNoZ Łódź) zdobył w Neapolu brązowy medal 30. Letniej Uniwersjady w pływaniu na 800 metrów stylem dowolnym.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Filippo Magnini uratował topiącego się człowieka. "Robiłem tylko to, co musiałem"


Były mistrz świata w pływaniu wykazał się heroiczną postawą. Filippo Magnini uratował topiącego się w morzu człowieka. Włoch do swojego wyczynu podchodzi ze spokojem i skromnością.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Paweł Juraszek wystąpi na pływackich MŚ! Odwołanie rozpatrzone pozytywnie


Pod koniec czerwca Paweł Juraszek został oskarżony o stosowanie dopingu. Rekordzista Polski na dystansie 50 metrów złożył odwołanie, które Polska Agencja Dopingowa rozpatrzyła pozytywnie. Tym samym 24-latek wystąpi na mistrzostwach świata.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Związek zaskoczony dopingową wpadką Pawła Juraszka. "Sprawa jest dziwna"


Rekordzista Polski na dystansie 50 metrów Paweł Juraszek został przyłapany na dopingu. - Jestem bardzo zaskoczony - informuje nas prezes Polskiego Związku Pływackiego, Paweł Słomiński.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Paweł Juraszek komentuje wpadkę dopingową. "Miałem zwykły katar. Jestem wkur*****"


Polski pływak Paweł Juraszek przyznaje, że wziął pseudoefedrynę, aby wyleczyć katar. Zdziwił się potem, gdy przekroczył dopuszczalną normę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Paweł Juraszek na dopingu!


Paweł Juraszek, pływacki rekordzista Polski na dystansie 50 metrów został przyłapany na dopingu! - poinformował Eurosport.pl

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Oto selekcjonerzy polskich reprezentacji - rozpoznajesz ich na zdjęciach?


Reprezentacje Polski w różnych dyscyplinach prowadzone są przez wielu naszych rodaków, ale również utalentowanych selekcjonerów z zagranicy. Czy jesteś w stanie rozpoznać ich bezbłędnie na zdjęciach? Pochwal się wynikiem w komentarzu poniżej!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ruta Meilutyte zakończyła karierę. Mistrzyni olimpijskiej groziła dyskwalifikacja


Litewska pływaczka oficjalnie chce skupić się na studiach i prywatnym życiu. Jej decyzja pokrywa się jednak z unikaniem kontroli antydopingowej.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Trzecie złoto Wojciecha Wojdaka na MP w Olsztynie. 11 osób z minimami na MŚ


Podczas pływackich mistrzostw kraju w Olsztynie do składu reprezentacji Polski na lipcowe mistrzostwa świata zakwalifikowało się - w konkurencjach indywidualnych - 11 osób.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Triumfy Radosława Kawęckiego i Wojciecha Wojdaka w 3. dniu MP 2019 w Olsztynie


Trzeciego dnia pływackich mistrzostw Polski 2019 w Olsztynie zwycięstwa odnieśli: Konrad Czerniak, Wojciech Wojdak i Radosław Kawęcki.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Katarzyna Wasick pobiła rekord kraju na 100 m kraulem w 2. dniu MP w Olsztynie


Drugiego dnia pływackich mistrzostw Polski 2019 w Olsztynie rozegrano osiem finałów. Rekord kraju na 100 metrów kraulem poprawiła Katarzyna Wasick.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Katarzyna Wasick poprawiła rekord kraju w 1. dniu mistrzostw Polski 2019


Katarzyna Wasick poprawiła rekord kraju na 50 metrów stylem dowolnym podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw Polski 2019 w Olsztynie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Marta Cieśla, była juniorska mistrzyni USA w pływaniu, chce reprezentować Polskę


W maju w Olsztynie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców na długim basenie. Wystartuje w nich Marta Cieśla, była juniorska mistrzyni USA na 50 m stylem dowolnym, która chce reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Federica Pellegrini eksponuje umięśnioną sylwetkę


Federica Pellegrini szykuje formę na kolejne zawody. Jedna z najbardziej utytułowanych pływaczek zamieściła na Instagramie zdjęcie, które wzbudziło wiele emocji.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Andrea Vergani wpadł na dopingu. Pływak zawieszony


Andrea Vergani, włoski pływak specjalizujący się w stylu dowolnym, został zawieszony przez Włoską Agencję Antydopingową. Powodem jest wykrycie zakazanej substancji w jego organizmie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami