Pływanie  RSS
Ruta Meilutyte zakończyła karierę. Mistrzyni olimpijskiej groziła dyskwalifikacja

#zrodlo
Litewska pływaczka oficjalnie chce skupić się na studiach i prywatnym życiu. Jej decyzja pokrywa się jednak z unikaniem kontroli antydopingowej.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Trzecie złoto Wojciecha Wojdaka na MP w Olsztynie. 11 osób z minimami na MŚ

#zrodlo
Podczas pływackich mistrzostw kraju w Olsztynie do składu reprezentacji Polski na lipcowe mistrzostwa świata zakwalifikowało się - w konkurencjach indywidualnych - 11 osób.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Triumfy Radosława Kawęckiego i Wojciecha Wojdaka w 3. dniu MP 2019 w Olsztynie


Trzeciego dnia pływackich mistrzostw Polski 2019 w Olsztynie zwycięstwa odnieśli: Konrad Czerniak, Wojciech Wojdak i Radosław Kawęcki.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Katarzyna Wasick pobiła rekord kraju na 100 m kraulem w 2. dniu MP w Olsztynie


Drugiego dnia pływackich mistrzostw Polski 2019 w Olsztynie rozegrano osiem finałów. Rekord kraju na 100 metrów kraulem poprawiła Katarzyna Wasick.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Katarzyna Wasick poprawiła rekord kraju w 1. dniu mistrzostw Polski 2019


Katarzyna Wasick poprawiła rekord kraju na 50 metrów stylem dowolnym podczas pierwszego dnia pływackich mistrzostw Polski 2019 w Olsztynie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Marta Cieśla, była juniorska mistrzyni USA w pływaniu, chce reprezentować Polskę


W maju w Olsztynie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców na długim basenie. Wystartuje w nich Marta Cieśla, była juniorska mistrzyni USA na 50 m stylem dowolnym, która chce reprezentować Polskę na zawodach międzynarodowych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Federica Pellegrini eksponuje umięśnioną sylwetkę


Federica Pellegrini szykuje formę na kolejne zawody. Jedna z najbardziej utytułowanych pływaczek zamieściła na Instagramie zdjęcie, które wzbudziło wiele emocji.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Andrea Vergani wpadł na dopingu. Pływak zawieszony


Andrea Vergani, włoski pływak specjalizujący się w stylu dowolnym, został zawieszony przez Włoską Agencję Antydopingową. Powodem jest wykrycie zakazanej substancji w jego organizmie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

QUIZ: historyczne sukcesy Polaków. Pamiętasz je dobrze? Udowodnij!


To były wiekopomne występy i sportowcy, którzy na zawsze zapisali się w historii polskiego sportu. Jesteś pewien, że dobrze pamiętasz ich sukcesy? Udowodnij, rozwiązując nasz quiz.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Radosław Kawęcki drugi w Nordic Swim Tour, Alicja Tchórz dwukrotnie trzecia


Od 12 do 15 kwietnia na basenie w Sztokholmie rozegrano zawody z cyklu Nordic Swim Tour. W zmaganiach wzięła udział reprezentacja Polski. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisał się Radosław Kawęcki.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Otylia Jędrzejczak: Jestem dumna z frekwencji na Otylia Swim Cup


- Kolejny raz udało nam się uzyskać dobrą frekwencję na pływalni i jestem z tego bardzo dumna - mówi mistrzyni olimpijska w pływaniu, której fundacja zorganizowała dwudniowe zawody Otylia Swim Cup.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Hiromasa Fujimori, dwukrotny medalista mistrzostw świata w pływaniu złapany na dopingu


Japońska federacja pływacka poinformowała, że w organizmie Hiromasy Fujimoriego wykryto efedrynę (środek dopingujący). Testy zostały przeprowadzone podczas grudniowych mistrzostw świata na krótkim basenie.

Tagi: Roma
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Nowy program stypendialny KGHM i MSiT. Premier: Sportowcy to najlepsi ambasadorzy Polski


20 polskich sportowców objęto programem stypendialnym "Miedziane Rywalizacje", stworzonym przez KGHM i MSiT. - Cieszę się, że wielkie polskie firmy coraz bardziej zauważają sport - powiedział na inauguracji programu premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zmarł mistrz świata w pływaniu Kenneth To

#zrodlo
W wieku 26 lat zmarł australijski mistrz świata w pływaniu Kenneth To. Przyczyny śmierci nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że trafił do szpitala ze względu na bardzo złe samopoczucie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pernille Blume ma problemy z sercem. Mistrzyni olimpijska przeszła poważną operację

#zrodlo
Duńska federacja informuje, że Pernille Blume przeszła niedawno poważną operację serca. Zabieg poszedł po myśli lekarzy. Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w pływaniu dochodzi do siebie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dramat Rikako Ikee. Japońska pływaczka choruje na białaczkę


Rikako Ikee to jedna z kandydatek do medali podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Występ Japonki w tej imprezie stoi jednak pod znakiem zapytania. Pływaczka cierpi na białaczkę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Manuel Bortuzzo sparaliżowany. Lekarze przekazali straszną diagnozę


Włoski pływak Manuel Bortuzzo przeżył postrzelenie w klatkę piersiową, do którego doszło w sobotni wieczór w Rzymie. 19-latek jest jednak sparaliżowany od pasa w dół i według lekarzy nie ma szans, by kiedykolwiek jeszcze chodził.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Manuel Bortuzzo postrzelony w Rzymie. Pływak walczy o życie


19-letni Manuel Bortuzzo sobotni wieczór spędzał ze znajomymi w centrum Rzymu. Pływak został postrzelony na Piazza Eschilo. Jego stan jest bardzo ciężki.

Tagi: Piast
Źródło: sportowefakty.wp.pl

O nich wie cały świat. Rozpoznajesz na zdjęciach najsłynniejszych, polskich sportowców?

#zrodlo
Polska wydawała na świat wielu wybitnych sportowców. Nazwiska tych, którzy znaleźli się w naszym quizie, znane są kibicom niemal w każdym zakątku globu. Uważaj, w tej zabawie nie ma miejsca na pomyłkę!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Poważne oskarżenia pod adresem gwiazdy pływania. Sun Yang zniszczył próbkę krwi?

#zrodlo
Sun Yang, znany chiński pływak, podczas badania antydopingowego miał zniszczyć fiolkę z krwią. Tymczasem sportowiec stanowczo zaprzecza medialnym doniesieniom i grozi dziennikarzom sądem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami