Pływanie  RSS
Nie żyje legendarny Ukrainiec. Miał zaledwie 33 lata


Jeszcze w 2020 roku Denis Dubrow został nagrodzony w Ukrainie honorowym tytułem Mistrza Sportu. Teraz wszyscy opłakują jego śmierć. Miał 33 lata.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rosyjski sportowiec nie obchodził Dnia Zwycięstwa. Podał powód


Kontrowersyjny dwukrotny mistrz olimpijski Jewgienij Ryłow nie obchodził rosyjskiego Dnia Zwycięstwa. Pływak napisał powód w mediach społecznościowych. Jego słowa mocno zaskakują, ale przede wszystkim smucą.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Blisko 100 uczestników ćwiczyło z Otylią Jędrzejczak


- Kolejny raz jesteśmy w nowym mieście i kolejny raz zainteresowanie naszymi zajęciami jest ogromne. Bardzo się cieszę, bo to pokazuje, że jest wielu młodych pasjonatów pływania, którzy chcą się szkolić - mówi Otylia Jędrzejczak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Kolejna odsłona Otylia Swim Tour!


Blisko stu młodych adeptów pływania weźmie udział w drugiej odsłonie tegorocznej edycji akcji "Otylia Swim Tour". Otylia Jędrzejczak wraz ze sztabem swojej fundacji będzie szkolić młodych pasjonatów pływania w niedzielę w Lubartowie koło Lublina.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Co za debiut! Znana aktorka z medalami mistrzostw Polski


Udany weekend ma za sobą Agata Załęcka. Żona rzecznika prasowego PZPN wystartowała w Basenowych Mistrzostwach Polski we Freedivingu, z których przywiozła dwa medale.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Dziecko płakało, a ojciec czekał aż wyparują promile. "Dramat"


- Raz policja znalazła na plaży kilkulatka. Ojciec słyszał informacje przez megafon, ale uciekł do domu letniskowego, by wyparowały promile - mówi Dawid Góra, dziennikarz WP SportoweFakty i autor książki "WOPR. Życiu na ratunek".

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pięćset uczennic na niezwykłej lekcji WF u Otylii Jędrzejczak


Blisko pięćset uczennic wzięło udział w pierwszej tegorocznej edycji akcji "Mistrzynie w Szkołach".

Źródło: sportowefakty.wp.pl

O tym skandalu w Polsce było głośno. Tak go rozwiązano


Prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczyk poinformowała, że udało się osiągnąć ugodę z pływakami, którzy przez zaniedbania organizacji nie wystartowali na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Do wielkiej afery doszło w 2021 roku.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pięć wielkich mistrzyń sportu na niezwykłej lekcji wf


Pięć wielkich mistrzyń sportu - a wśród nich medalistki olimpijskie - weźmie udział w pierwszej tegorocznej odsłonie akcji "Mistrzynie w Szkołach" organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Putin pokazał się publicznie. Padły skandaliczne słowa


Przy okazji ceremonii wręczenia nagród państwowych olimpijczykom, Władimir Putin skomentował sankcje nakładane na rosyjskich sportowców. Padły skandaliczne słowa.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Otylia Swim Cup za nami. Świetne wyniki młodych pływaków w Lublinie


Pływacy UKS GIM 92 Ursynów wygrali klasyfikację medalową zakończonych w niedzielę zawodów Otylia Swim Cup, które odbyły się w Lublinie. Na pływalni Aqua Lublin wystąpiło ponad tysiąc stu młodych pływaków z Polski i Ukrainy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Blisko tysiąc stu młodych pływaków w akcji!


Blisko tysiąc stu młodych pływaków rozpoczęło w sobotę rywalizację w zawodach Otylia Swim Cup, które odbywają się w Lublinie. Zawody organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak zakończą się w niedzielę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ukrainka nie wytrzymała. "Powinien zostać zawieszony do końca życia"


Ukrainka Alina Shinkarenko nie może pogodzić się z faktem, że sportowcy wspierający agresję Rosji w Ukrainie dostają tak małe kary. Odniosła się tutaj do sprawy pływaka Jewgienija Ryłowa.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

To będzie największy w historii Otylia Swim Cup!


Ponad tysiąc dzieci w sobotę i niedzielę rywalizować będzie na pływalni w Lublinie. Zawody organizowane przez Fundację Otylii Jędrzejczak rokrocznie należą do największych w Polsce.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Śpiewał hymn Rosji i paradował z literą "Z". Jest kara


Jewgienij Ryłow kilka tygodni temu wziął udział w propagandowym wiecu na Stadionie Łużniki w Moskwie. Tam zaśpiewał hymn i paradował w stroju z literą "Z". Teraz spotkała go za to kara ze strony światowej federacji. Rosjanin został zawieszony.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

50 zdjęć Polek. Rozpoznaj wielkie sportsmenki!


50 zdjęć i 50 poprawnych nazwisk. Podajemy wyłącznie dyscyplinę sportu - reszta należy do ciebie. Quiz dotyczy wyłącznie najlepszych sportsmenek polskiego sportu, a więc zadanie nie jest trudne. Jeden błąd jest dozwolony. Więcej to porażka.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Przepłynęła staw pełen "krwi". Jasny przekaz skierowany do Putina


Mistrzyni olimpijska oraz multimedalistka mistrzostw świata, Ruta Meilutyte przepłynęła staw w pobliżu ambasady Rosji w Wilnie, którego wodę zabarwiono na czerwono. Tym sposobem pływaczka protestuje przeciwko rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Utalentowane, polskie sportsmenki - rozpoznajesz je na zdjęciach?


W Polsce nie brakuje fantastycznych sportsmenek, które potrafią zdobywać medale, trofea i walczyć o najwyższe laury. Czy jesteś w stanie rozpoznać je bezbłędnie na zdjęciach? To zadanie pozornie proste, a zatem nie pomyl się!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Nie żyje Anita Zarychta

#zrodlo
W nocy z 3 na 4 kwietnia zmarła Anita Zarychta. 22-letnia pływaczka zmarła nagle, a jeszcze dzień przed śmiercią walczyła o medale AMP. Tragiczne informacje przekazały klub triathlonowy Akwedukt Kielce oraz Świętokrzyski Okręgowy Związek Pływacki.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Najpierw uciekała z Białorusi, potem z Ukrainy. "Nie chcemy przywilejów, chcemy móc w Polsce żyć i pracować"


Aleksandra Hierasimienia, wybitna białoruska pływaczka, trzykrotna medalistka olimpijska, najpierw musiała uciekać przed reżimem Łukaszenki, potem przed wojną w Ukrainie. Teraz jest w Polsce, ale na takie ułatwienia, jak Ukraińcy, nie może liczyć.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
reklama
Kontakt z nami