Tenis  RSS
Ranking ATP: Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak bez zmian. Liderem pozostał Novak Djoković

Hubert Hurkacz zachował 36. pozycję, a Kamil Majchrzak pozostał 84. tenisistą świata według rankingu ATP. Liderem niezmiennie jest Serb Novak Djoković, który już wkrótce może zostać wyprzedzony przez Hiszpana Rafaela Nadala.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ranking WTA: spadek Igi Świątek i Magdy Linette. Karolina Pliskova zbliżyła się do tronu

Magda Linette i Iga Świątek zanotowały spadek o trzy pozycje w najnowszym notowaniu rankingu WTA. Blisko powrotu na fotel liderki jest Czeszka Karolina Pliskova, która zmniejszyła dystans do Australijki Ashleigh Barty.

WTA Seul: Magda Linette - Irina-Camelia Begu. Mistrzyni z 2015 roku odprawiona w 66 minut

#zrodlo
Magda Linette zanotowała bardzo dobrą inaugurację turnieju WTA International na kortach twardych w Seulu. W swoim debiucie w koreańskiej stolicy Polka w dwóch setach pokonała mistrzynię z 2015 roku, Rumunkę Irinę-Camelię Begu.

WTA Osaka: Naomi Osaka, Sloane Stephens i Andżelika Kerber na starcie. Alicja Rosolska w deblu

#zrodlo
Naomi Osaka, Kiki Bertens, Sloane Stephens i Andżelika Kerber będą największymi gwiazdami turnieju WTA Premier w Osace. Zagra również Madison Keys. W deblu weźmie udział Alicja Rosolska.

Maria Szarapowa wraca do miejsca wspomnień. Po 13 latach zagra w Linzu

Po 13 latach Maria Szarapowa powróci do Linzu, gdzie sięgnęła po mistrzowskie trofeum. Rosjanka będzie jedną z gwiazd halowej imprezy WTA International na kortach twardych.

WTA Seul: Magda Linette - Irina-Camelia Begu. Polka wraca do Korei Południowej po pięciu latach

#zrodlo
Magda Linette zadebiutuje w poniedziałek w głównej drabince zawodów WTA International na kortach twardych w Seulu. Rywalką Polki w I rundzie będzie mistrzyni tego turnieju z 2015 roku, Rumunka Irina-Camelia Begu.

WTA Kanton: Elina Switolina największą gwiazdą. Magdalena Fręch poznała rywalkę

#zrodlo
Elina Switolina to najwyżej rozstawiona tenisistka w turnieju WTA International w Kantonie. Magdalena Fręch przeszła kwalifikacje i w I rundzie zmierzy się z Niną Stojanović.

ATP Petersburg: Danił Miedwiediew zagra w Rosji po raz pierwszy od finału US Open. Wycofał się Tomas Berdych

#zrodlo
W poniedziałek rozpocznie się halowy turniej ATP World Tour 250 o puli nagród 1,180 mln dolarów na kortach twardych w Petersburgu. Rosyjscy kibice będą mogli zobaczyć na żywo finalistę US Open 2019, Daniła Miedwiediewa.

WTA Zhengzhou: deszcz nie przeszkodził Karolinie Pliskovej. Czeszka zdobyła 15. tytuł

Karolina Pliskova została mistrzynią turnieju WTA Premier w Zhengzhou. W finale, który rozpoczął się z dużym opóźnieniem z powodu deszczu, Czeszka pokonała Chorwatkę Petrę Martić.

Jozef Kovalik nowym mistrzem Pekao Szczecin Open. Guido Andreozzi zdetronizowany

Jozef Kovalik został triumfatorem turnieju Pekao Szczecin Open 2019. W niedzielnym finale słowacki tenisista pokonał broniącego tytułu Argentyńczyka Guido Andreozziego.

WTA Nanchang: Rebecca Peterson rozbiła Jelenę Rybakinę. Pierwszy tytuł Szwedki

Rebecca Peterson została triumfatorką turnieju WTA International w Nanchangu. W finale Szwedka oddała dwa gemy Kazaszce Jelenie Rybakinie.

WTA Hiroszima: Nao Hibino lepsza od Misaki Doi w finale. Deblowy triumf Japonek

Nao Hibino została mistrzynią turnieju WTA International w Hiroszimie. W finale Japonka pokonała swoją rodaczkę Misaki Doi. Reprezentantki gospodarzy wywalczyły razem tytuł w deblu.

Kamil Majchrzak wraca na Tajwan. Będzie "jedynką" w Kaohsiung

Po występie w Pucharze Davisa Kamil Majchrzak wraca do walki o rankingowe punkty i nagrody pieniężne. Polski tenisista rozpocznie azjatycką jesień startem w halowym challengerze o puli nagród 162 tys. dolarów na kortach dywanowych w Kaohsiung.

WTA Osaka: Katarzyna Kawa bez kwalifikacji. W finale eliminacji lepsza była Rosjanka

#zrodlo
Katarzyna Kawa nie zagra w głównej drabince turnieju WTA Premier na kortach twardych w japońskiej Osace. W niedzielę polska tenisistka przegrała w dwóch setach z Rosjanką Warwarą Flink w finale eliminacji.

WTA Kanton: Magdalena Fręch rozgromiła reprezentantkę Indii. Zagra w głównej drabince

Magdalena Fręch wygrała dwa pojedynki i wystąpi w głównej drabince turnieju WTA International o puli nagród 500 tys. dolarów na kortach twardych w chińskim Kantonie.

Puchar Lavera: składy uzupełnione. Roberto Bautista i Jordan Thompson rezerwowymi

Zespoły Europy i Reszty Świata uzupełniły składy na tegoroczną edycję Pucharu Lavera. Rezerwowymi obu ekip zostali odpowiednio - Hiszpan Roberto Bautista i Australijczyk Jordan Thompson.

WTA Nanchang: trzeci trzysetowy mecz Jeleny Rybakiny. Kazaszka zagra o tytuł z Rebekką Peterson

Jelena Rybakina i Rebecca Peterson zmierzą się o tytuł w turnieju WTA International w Nanchangu. W półfinale Kazaszka pokonała Chinkę Shuai Peng, a Szwedka wyeliminowała Serbkę Ninę Stojanović.

Hiszpańska klątwa utrzymana. Guido Andreozzi ma szansę na dublet w Pekao Szczecin Open

Guido Andreozzi i Jozef Kovalik spotkają się w niedzielnym finale challengera Pekao Szczecin Open 2019. Ten pierwszy wyeliminował w sobotę najwyżej rozstawionego Hiszpana Alberta Ramosa oraz sięgnął po tytuł w deblu.

Hubert Hurkacz zadebiutuje w Metz. Polak poznał pierwszego przeciwnika

Hubert Hurkacz po raz pierwszy w karierze weźmie udział w halowym turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Metz. Polski tenisista wie już, z kim zagra na inaugurację.

WTA Zhengzhou: Karolina Pliskova zatrzymała Ajlę Tomljanović. Petra Martić rywalką Czeszki w finale

Karolina Pliskova pokonała Ajlę Tomljanović w półfinale turnieju WTA Premier w Zhengzhou. W finale Czeszka zmierzy się z Petrą Martić, która rozbiła Kristinę Mladenović.

Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport