Żużel  RSS
Żużel. Social Speedway 2.0: Bartosz Zmarzlik nie wybudził się ze złotego snu. Żużlowe ostatki w Polsce i Europie


Do Bartosza Zmarzlika nadal nie dociera to, że przed tygodniem został mistrzem świata. Tymczasem sezon w Polsce i Europie powoli dobiega końca. Część zawodników schowała już kevlary do szafki, a wyciągnęła kąpielówki i zaczęła planować wakacje.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Adam Jaźwiecki popiera trenera Cieślaka. "Zawodnikom brakuje wychowania. Dziwię się Janowskiemu"


- Proszę mi powiedzieć, czy Piątek, Zieliński czy Milik wystawiliby Brzęczkowi L-4, bo nie chcą przyjechać na kadrę? - pyta znany dziennikarz Adam Jaźwiecki. Sugeruje również, że zawodnicy dużo zarabiają, a nie wykazują szacunku i wychowania.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wybory 2019. Żużel będzie mieć swoich reprezentantów. Termiński nie uzyskał mandatu posła i może porzucić Apatora


Robert Dowhan i Władysław Komarnicki przez kolejną kadencję będą senatorami RP. Wielkim przegranym wyborów jest natomiast Przemysław Termiński. Właściciel Apatora Toruń nie uzyskał mandatu, a to może oznaczać jego koniec przygody z żużlem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Reprezentacja poradzi sobie bez wyrzuconych kadrowiczów. "Sportowo nie stracimy"


Marek Cieślak uderzył pięścią w stół. W prowadzonej przez niego reprezentacji Polski nie ma miejsca dla Macieja Janowskiego, Maksyma Drabika i braci Pawlickich. To pokłosie "wysypu L-4", które wymienione grono w ostatnim czasie przedstawiło.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Pech Jakuba Jamroga. Kontuzja na zakończenie sezonu


Jakub Jamróg pechowo zakończył sezon żużlowy. W sobotnim turnieju Florexim Cup w węgierskim Nagyhalaszu zanotował on upadek, wskutek którego złamał palec w prawej ręce.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Czas zmian u Jasona Doyle'a. Australijczyk poszukuje nowych wyzwań


U Jasona Doyle'a nadszedł moment zmian. Australijczyk po sezonie rozstanie się z Apatorem Toruń i przeniesie się do forBET Włókniarza Częstochowa. Nowego pracodawcę będzie mieć też w Szwecji, bowiem właśnie ogłosił rozstanie z Rospiggarną.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Bartłomiej Ruta. Szprycą w twarz: L4? Żużlowcy zachowują się nie fair (felieton)


Wysyp zwolnień lekarskich w ostatnich tygodniu wśród żużlowców. W sezonie potrafią wsiadać na motor połamani, ale przy końcu sezonu nagle przeszkadza im katar. Trochę ich rozumiem, bo każdy chce w końcu odpocząć, ale ogólnie to dziecinada.

Tagi: MotoGP
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Typer WP SportoweFakty: Sławomir Kryjom zwycięzcą


Sławomir Kryjom okazał się najlepszym typerem na przestrzeni całego roku. Nie dał szans rywalom, którzy w końcówce sezonu walczyli już tylko o drugie miejsce. Zajął je Dawid Kownacki.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Sportowa zazdrość Sajfutdinowa. Chce być mistrzem świata, a w Lesznie czuje się jak w domu

#zrodlo
Dla Emila Sajfutdinowa sezon 2019 był przełomowy. Ponownie zdobył złoty medal PGE Ekstraligi, jednak indywidualne starty w SGP zakończył na podium po 10 latach przerwy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Bogusław Nowak: Ci, którzy są, powinni ten kraj godnie reprezentować


W poniedziałek trener Marek Cieślak zapowiedział, że czterech zawodników nie otrzyma w przyszłym roku powołania do kadry. To efekt afery z masowym przedstawianiem L-4. Zdaniem Bogusława Nowaka rozwiązaniem może być powołanie lekarza reprezentacji.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Drabik stracił talon na 8 tysięcy litrów benzyny. A może być jeszcze gorzej


Maksym Drabik nie pojawił się na meczu Polska - Reszta Świata. Wysłał L-4. Stracił, bo przy okazji spotkania miał dostać talon na darmowe tankowanie 8 tysięcy litrów benzyny. Za chwilę może stracić szansę na dobry kontrakt sponsorski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Krzysztof Kasprzak złapał formę w najlepszym czasie. Może twardo negocjować kontrakt (bohater weekendu)


Krzysztof Kasprzak po raz pierwszym w karierze wygrał Złoty Kask. Zrobił to w naprawdę imponującym stylu. Świetnie pojechał też baraż w Ostrowie. Jakby chciał pokazać, że forma wraca, a jego przyszłoroczny kontrakt jest wart dużych pieniędzy.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Ostrovia: Stal: Będzie nowy kontrakt dla Łoktajewa? To był błysk, który dał wszystkim do myślenia (noty)


Drugie spotkanie barażowe o PGE Ekstraligę było jednostronnym widowiskiem, ale miało swojego bohatera. Na ostrowskim torze szalał Aleksandr Łoktajew, który pozbawił płatnego kompletu dwóch zawodników Stali i dał do myślenia działaczom Ostrovii.

Tagi: ATP Miami
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Zator finansowy w Gorzowie pomógł się odrodzić Kasprzakowi? Chora reprezentacja (plusy i minusy weekendu)


Pierwszy Złoty Kask dla Krzysztofa Kasprzaka i problemy finansowe Stali Gorzów. Tymi tematami żyje żużlowe środowisko po ostatnim w tym sezonie weekendzie żużlowym. Na tapecie jest także L-4 reprezentantów Polski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Mocne słowa trenera kadry Marka Cieślaka. Janowski, Pawliccy i Drabik wylatują z kadry (wywiad)


Marek Cieślak, trener kadry, mówi o trollu, który podpuszcza młodych zawodników, by buntowali się przeciwko reprezentacji. Szkoleniowiec mówi też, że w jego drużynie nie ma już miejsca dla Janowskiego, Drabika i braci Pawlickich.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. SGP 2020 w Warszawie: wyprzedane dolne sektory PGE Narodowego


Po sześciu dobach sprzedaży biletów na 2020 PZM Warsaw FIM SGP of Poland nadal można jeszcze kupić wejściówki na zawody, które odbędą się… za 215 dni. Kończą się pojedyncze wolne miejsca w dolnej części trybun PGE Narodowego.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Mecz w pigułce: Łoktajew zaskoczył wszystkich. Spotkanie, choć jednostronne, mogło się podobać (komentarz)


Kolejne zdecydowane zwycięstwo odnieśli zawodnicy truly.work Stali Gorzów w barażach o PGE Ekstraligę (57:33). Rywale starali się im postawić, a zaskakująco dobrze spisał się Aleksandr Łoktajew.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Będzie czystka w kadrze? Rok 2020 bez Janowskiego, Drabika i Pawlickich. To możliwe


Jeśli działacze PZM i trener Marek Cieślak wytrwają w postanowieniu, to Maciej Janowski, Maksym Drabik, Piotr Pawlicki i Przemysław Pawlicki nie znajdą się w kadrze na sezon 2020. To będzie kara za wysłanie L-4.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Brak DPŚ uderzył w dyscyplinę w polskiej kadrze. Żużlowcy nie wierzą, że otrzymają powołania


- Likwidacja DPŚ uderzyła w polską kadrę - twierdzi Marek Cieślak. Opiekun reprezentacji Polski uważa, że w tej chwili nie wszyscy żużlowcy wierzą w to, że otrzymają powołanie do drużyny na Speedway of Nations. Stąd ostatnie problemy wychowawcze.

Tagi: WTA Tour
Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Tomasz Skrzypek nie żyje. Od lat dbał o przygotowanie kondycyjne żużlowców


Nie żyje Tomasz Skrzypek, który w ostatnich latach odpowiadał za przygotowanie kondycyjne żużlowców Fogo Unii Leszno. W przeszłości miał też okazję współpracować z Betard Spartą Wrocław. Był też związany z kick-boksingiem i sztukami walki.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Polecamy
Leon Madsen: Myślę, że po wyciągnięciu tych wszystkich elementów kostka powróci do swojej sprawności

IMG 8522

Leon Madsen to najlepszy zawodnik PGE Ekstraligi ze średnią zdobyczą punktową 2.443 na bieg. Sezon 2019 może z pewnością zaliczyć do udanych poprzez zdobycie brązowego medalu DMP z drużyną forBET Włókniarzem Częstochowa, srebrnego medalu Indywidualnych Mistrzostw Świata oraz brązowego w Mistrzostwach Europy. Podczas rozmowy opowiedział o minionym sezonie, a także planach na przyszły rok.

Źródło: speedway.info.pl

reklama