I liga. Górnik Trans.eu i Miasto Szkła zwycięzcami turniejów

#zrodlo
Miniony weekend był bardzo pracowity dla zespołów koszykarskiej I ligi, które rozegrały kolejne sparingi przed nadchodzącym sezonem 2019/20.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

MŚ w koszykówce. Szał na lotnisku. Gorące powitanie polskich koszykarzy (wideo)

Reprezentanci Polski wrócili do kraju po bardzo udanym turnieju MŚ. Biało-Czerwoni zajęli ósme miejsce. W Warszawie na lotnisku pojawiło się sporo kibiców, którzy przyszli podziękować koszykarzom za świetne występy w Chinach.

EBL. King Szczecin wygrał Memoriał Romana Wysockiego. Po raz czwarty z rzędu

Koszykarze Kinga Szczecin mają patent na wygrywanie tradycyjnego turnieju. W niedzielę po raz czwarty zwyciężyli w Memoriale Romana Wysockiego. W finale zawodów rozgrywanych w Stargardzie wygrali z PGE Spójnią 68:58.

Tagi: Roma

EBL. Trefl i Arka lepsze od Polskiego Cukru. Torunianie nadal mocno osłabieni

W weekend w Trójmieście odbyły się trzy sparingi między drużynami Energa Basket Ligi. Najpierw Arka ograła Trefl, później o jeden punkt była lepsza od Polskiego Cukru. W niedzielę z kolei sopocianie rozbili torunian 91:69.

Mistrzostwa świata w koszykówce. Dwa tytuły w jednym roku. Marc Gasol przeszedł do historii

#zrodlo
W czerwcu cieszył się ze zdobycia mistrzostwa NBA z Toronto Raptors, a 3 miesiące później został mistrzem świata z Hiszpanią. Marc Gasol przejdzie dzięki temu do historii jako dopiero drugi gracz, który tego dokonał.

Mistrzostwa świata w koszykówce. Nagrody indywidualne: Ricky Rubio zgarnął wszystko!

#zrodlo
Hiszpanie sięgnęli w Pekinie po mistrzostwo świata pokonując w finale 95:75 Argentynę. Wielkim wygranym turnieju w Chinach został Ricky Rubio, który odebrał aż trzy nagrody indywidualne!

Mistrzostwa świata w koszykówce Chiny 2019. Zobacz klasyfikację końcową turnieju. Wielki sukces Polaków

#zrodlo
Mistrzostwa świata w koszykówce zakończone. W wielkim finale Hiszpania pokonała Argentynę 95:75. Brązowe medale zdobyli Francuzi, natomiast siedem zespołów wywalczyło w Chinach bezpośrednie przepustki do gry na IO w Tokio. Zobacz końcową tabelę.

Mistrzostwa świata w koszykówce. Hiszpania w złocie! Rewelacyjna Argentyna bez szans w finale

#zrodlo
Po 13 latach Hiszpanie wracają na tron! W wielkim finale mistrzostw świata w Chinach podopieczni Sergio Scariolo nie pozostawili złudzeń rewelacyjnym Argentyńczykom, wygrywając 95:75.

MŚ w koszykówce. FIBA mocno chwali Polskę. "Ich dobra postawa to wiadomość dla innych"

Światowa federacja jest pod wrażeniem gry reprezentacji Polski na MŚ w Chinach. - Ich dobra postawa to wiadomość dla innych - mówi Andreas Zagklis, sekretarz generalny FIBA.

Sparingi EBL. Anwil Włocławek grał we Włoszech. Ograł gospodarzy, przegrał z Grekami

Anwil Włocławek rozegrał kolejne dwa sparingi w okresie przygotowawczym przed sezonem 2019/2020. Mistrzowie Polski pokonali we Włoszech Happy Casa Brindisi i przegrali z Peristeri Ateny. Na dniach do zespołu dołączy Michał Sokołowski.

Mistrzostwa świata w koszykówce. Kadrowicze dziękują. "Najlepsze wakacje w życiu"

#zrodlo
Kadra Polski, po przegranej w swoim ostatnim meczu MŚ w koszykówce z USA (74:87), zajęła ostatecznie 8. miejsce w całej imprezie. To olbrzymi sukces dla rodzimego basketu. Na Twitterze swoje podziękowania zamieściła trójka naszych reprezentantów.

Mistrzostwa świata w koszykówce. Mecz o 3. miejsce. Znakomity powrót i brązowe medale dla Francji!

#zrodlo
Francja bardzo słabo rozpoczęła mecz o 3. miejsce i przegrywała w pewnym momencie różnicą nawet 15 punktów z Australią. Fenomenalna końcówka w wykonaniu "Trójkolorowych" zapewniła im jednak końcowy sukces (67:59) i brązowe medale MŚ w koszykówce!

MŚ w koszykówce. Nieprawdopodobny rzut Hiszpana przed finałem z Argentyną. To trzeba zobaczyć! (wideo)

Czas na ostateczne rozstrzygnięcie w MŚ w Chinach 2019. W finale Hiszpania zagra z Argentyną. Victor Claver, reprezentant La Roja, na ostatnim treningu trafił nieprawdopodobny rzut z połowy. Kibice są zachwyceni. To trzeba zobaczyć!

MŚ w koszykówce. Piękne słowa o polskiej reprezentacji. Gregg Popovich chwali Mike'a Taylora

Greg Popovich po wygranym meczu z Polską (87:74) nie szczędził pochwał pod adresem Biało-Czerwonych. - Polacy grali twardo, znakomicie realizowali zagrywki, trener Mike Taylor wykonał świetną pracę - mówił słynny trener z NBA.