Lekkoatletyka  RSS
Diamentowa Liga: trzecie miejsce Marcina Lewandowskiego na 800 m w Londynie

#zrodlo
Marcin Lewandowski zajął trzecie miejsce w biegu na 800 m w pierwszym dniu mityngu Diamentowej Ligi w Londynie. Uzyskał bardzo dobry czas 1.43,74. Pozostali Polacy nie zachwycili. W niedzielę drugi dzień rywalizacji w stolicy Wielkiej Brytanii.

Źródło: sport.onet.pl

Ennaoui walczyła z kontuzją. W sobotę jej pierwszy start po rehabilitacji

#zrodlo
Sofia Ennaoui walczyła z kontuzją i tę walkę wygrała. W sobotę po raz pierwszy zobaczymy, w jakiej jest formie.

Diamentowa Liga: dwudniowe zmagania w Londynie, na starcie dziewiątka Polaków

Cała światowa czołówka, w tym dziewięcioro Polaków i dwie biało-czerwone sztafety, w sobotę i niedzielę rywalizować będzie w Londynie w ostatnim w pierwszej części lekkoatletycznego sezonu mityngu Diamentowej Ligi.

Była mistrzyni Polski i aktualna rekordzistka kraju walczy z nowotworem

Dwukrotnie szanse na wyjazd na igrzyska olimpijskie utopiła w rowie z wodą. Za każdym razem doznawała poważnej kontuzji, która eliminowała ją z walki o wymarzony cel. Teraz, kiedy po urodzeniu dziecka podjęła się kolejnej próby, na drodze 33-letniej Justyny Korytkowskiej stanął nowotwór. Wszystko działo się bardzo szybko. Była na zgrupowaniu, kiedy poszła do szpitala z bólem brzucha. Wieczorem była już po operacji. Teraz czeka na kolejną. Wciąż jednak myśli o igrzyskach, ale najpierw o tym, by żyć.

Kadra dwóch prędkości

Przed polskimi lekkoatletami występ w Drużynowych Mistrzostwach Europy. Na ostatniej prostej przed turniejem Biało-Czerwoni osiągali ponadprzeciętne wyniki. W kadrze pozostało jednak kilka powodów do zmartwień.

Anita Włodarczyk skomentowała swoją decyzję ws. MŚ

Anita Włodarczyk zdecydowała, że z powodu kłopotów zdrowotnych nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata w Dausze. Lekkoatletka na swoim profilu na Instagramie skomentowała swoją decyzję.

Anita Włodarczyk: w Dausze nie wystartuję, celem igrzyska

#zrodlo
Anita Włodarczyk nie wystąpi w mistrzostwach świata w Dausze. Rekordzistka globu w rzucie młotem jest po operacji kolana, czuje się dobrze, ale w tym sezonie już się nie pojawi w kole – poinformowała. - Celem igrzyska w Tokio – zapowiedziała.

Anita Włodarczyk nie wystartuje w mistrzostwach świata

Anita Włodarczyk przeszła w Warszawie operację kolana i nie wystartuje w tegorocznych mistrzostwach świata, która pod koniec września rozpoczną się w stolicy Kataru, Dausze. Polska młociarka nie będzie miała zatem możliwości walki o piąty w karierze tytuł najlepszej młociarki globu.

Szybki i wściekli

Justin Gatlin chce w Dosze obronić tytuł mistrza świata w biegu na 100 m. Mimo zaawansowanego wieku, wciąż gra rywalom na nosie.

Piotr Lisek: nie ma dla mnie żadnych granic

#zrodlo
Polski tyczkarz drugi raz w ciągu tygodnia skoczył ponad 6 metrów. W Monako ustanowił rekord kraju wynikiem 6,02.

Lekkoatletyczne MME: historyczny wyczyn Polaków, niesamowite biegi po złoto

W szwedzkim Gavle zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Polacy wrócą z nich z 12 medalami, w tym z sześcioma złotymi. Tak duża liczba zwycięstw nie zdarzyła się Biało-Czerwonym jeszcze w historii tej imprezy. Ostatniego dnia nasza reprezentacja wywalczyła sześć medali.

Lekkoatletyczne MME: kolejne polskie złota, dramatyczny finał i pobity rekord

Po trzech dniach młodzieżowych mistrzostw Europy w lekkoatletyce w Gavle Polska nadal znajduje się na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej. W sobotę złote medale zdobyli Natalia Kaczmarek (400 m) i Cyprian Mrzygłód (oszczep).

Lekkoatletyczne MME: złoty medal Natalii Kaczmarek w biegu na 400 m

Natalia Kaczmarek wynikiem 52,34 zdobyła złoty medal lekkoatletycznych mistrzostw Europy do lat 23 w biegu na 400 m. W Gavle (Szwecja) Polka wyprzedziła na finiszu faworytkę z Czech Ladę Vondrovą.

Ewa Swoboda: nie podjęłam jeszcze decyzji w sprawie startu na MŚ

#zrodlo
Ewa Swoboda, która w szwedzkim Gavle obroniła tytuł młodzieżowej mistrzyni Europy w biegu na 100 m, powiedziała PAP, że nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie startu na mistrzostwach świata w Dausze. "Śmieszy mnie robienie z tego sensacji" - podkreśliła.

Marcin Szczepański: Piotrek nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, bo wciąż ma rezerwy

Piotr Lisek w ciągu tygodnia dwukrotnie poprawiał rekord Polski w skoku o tyczce. Od teraz wynosi on 6,02 m i został ustanowiony na mityngu Diamentowej Ligi w Monaco. Co ciekawe, w tych zawodach Lisek miał nie startować. Czy naszego tyczkarza stać na zbliżenie się do rekordu świata? O tym Onet Sport rozmawiał z Marcinem Szczepańskim, trenerem lidera tegorocznych tabel na świecie.

Piotr Lisek: to jest jak sen, nie mogę w to uwierzyć

#zrodlo
- To jest jak sen. Nie mogę w to uwierzyć. Nie spodziewałem się tego, że skoczę 6,02 m - mówił Piotr Lisek po tym, jak w ciągu tygodnia po raz kolejny poprawił rekord Polski w skoku o tyczce, wygrywając mityng Diamentowej Ligi w Monaco z wynikiem 6,02 m.