Lekkoatletyka  RSS
Wielkie wydarzenie w Polsce, znamy szczegóły


To będzie wielka chwila dla polskiej lekkoatletyki. Stadion Śląski w Chorzowie ugości 6 sierpnia (sobota) Diamentową Ligę. To prawdziwy szczyt w świecie Królowej Sportu. Teraz poznaliśmy konkurencje, w jakich najlepsi lekkoatleci świata będą rywalizować w ramach Memoriału Kamili Skolimowskiej. Nie zabraknie tych najważniejszych z perspektywy polskiego kibica.

Źródło: sport.onet.pl

Polski mistrz posyłał bomby. Jest zaskoczony


Wojciech Nowicki, mistrz olimpijski w rzucie młotem z Tokio, posyłał bomby w Nairobi, gdzie odbywały się zawody World Athletics Continental Tour – Gold. Ma jednak nadzieję, że nigdy nie będzie musiał używać prawdziwej broni, choć deklaruje, że jeśli trzeba będzie, to stanie w obronie ojczyzny. Jest w końcu żołnierzem Wojska Polskiego.

Źródło: sport.onet.pl

Ktoś powie: "Ma swoje lata, już mu wystarczy". Ale ja chcę dalej żyć


Od małego wiedziałem, że zawsze warto jest walczyć. Potem zdałem sobie sprawę, jak ważne jest, żeby mieć przy boku osobę, która mobilizuje do stawiania czoła przeciwnościom losu – mówi Edmund Borowski, spoglądając na żonę. Pani Anna o chorobie męża mówi w liczbie mnogiej. Wizyta w ich gościnnych progach nie upływa jednak pod znakiem wiszącej nad nimi groźby. Nawet pomimo tego, że wybawieniem dla pana Edmunda jest niedostępny w Polsce lek. I że kwestia dalszego życia byłego olimpijczyka zależy od hojności wpłacających.

Źródło: sport.onet.pl

Niezwykły sukces Polki. Debiutowała i przebiegła ponad 50km! Za nami bieg Wings for Life

#zrodlo
W dziewiątej edycji charytatywnego biegu Wings for Life, który odbył się m.in. w Poznaniu, świetnie zaprezentowali się Polacy. W stolicy Wielkopolski najlepsi okazali się Dariusz Nożyński i Patrycja Talar. Oboje uplasowali się na drugich miejscach na świecie. Zwłaszcza w przypadku Talar to niesamowity wyczyn, bo debiutowała na takim dystansie.

Źródło: sport.onet.pl

Popis Nowickiego w Nairobi. Mistrz z Tokio raz za razem rzucał młot poza granicę 80 m!


Takiego otwarcia sezonu Wojciech Nowicki nie miał jeszcze nigdy. W pierwszym starcie aż czterokrotnie posłał młot poza granicę 80 metrów. W najlepszej próbie uzyskał 81,43 m, co dało mu od razu pozycję lidera światowych list.

Źródło: sport.onet.pl

Legenda ukraińskiego sportu nie żyje. Wielokrotny mistrz Ukrainy zginął w walce z okupantem


Kolejną niepowetowaną stratę poniósł ukraiński sport w czasie rosyjskiej agresji. W walkach pod Charkowem zginął Aleksander Serbinow, który przed laty był wielokrotnym mistrzem kraju w biegu na 400 i 800 m. W poruszający sposób utytułowanego lekkoatletę za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnało Ministerstwo Młodzieży i Sportu Ukrainy.

Źródło: sport.onet.pl

Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej w Diamentowej Lidze! "Dotarliśmy na szczyt"


Stadion Śląski jako pierwszy w historii polski obiekt zorganizuje mityng Diamentowej Ligi. 6 sierpnia Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej zastąpi w kalendarzu dwa odwołane mityngi w Chinach. – To dzień, o którym śniliśmy przez lata. Dotarliśmy na szczyt, jesteśmy w niebie – cieszy się Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. A Piotr Małachowski się wzruszył.

Źródło: sport.onet.pl

Najszybsi ludzie świata w Nairobi!


Już wszyscy wylądowali w stolicy Kenii. W mieście, gdzie zwykle prezentują się czołowi długodystansowcy, zobaczymy w sobotę 7 maja kwiat światowego sprintu. Na 100 m pobiegnie wiecznie młoda Shelly-Ann Fraser-Pryce z Jamajki, a w męskiej obsadzie są mistrz olimpijski Lamont Marcell Jacobs (Włochy), wicemistrz Fred Kerley (USA) i rekordzista Afryki Ferdinand Omanyala.

Źródło: sport.onet.pl

Sprintem po chleb w Botswanie. To może być następca Usaina Bolta


Zaledwie 18-letni Letsile Tebogo dołączył do światowej czołówki sprinterów. Ten ubiegłoroczny zwycięzca stumetrówki na mistrzostwach świata juniorów w Nairobi sprawił olbrzymią sensację, ustanawiając w sobotę 30 kwietnia rekord świata juniorów na tym dystansie – 9.96 s przy dopuszczalnym wietrze w plecy (1,9 m/s). Tym wynikiem poprawił o jedną setną sekundy poprzedni rekord, ustanowiony w 2014 r. w Eugene przez Amerykanina Trayvona Bromella.

Źródło: sport.onet.pl

Medalista olimpijski nawołuje do buntu. Czy lekkoatleci muszą być ubogimi krewnymi?


Aaron Brown wskazuje, że – w przeciwieństwie do medalistów wielkich imprez pozostali lekkoatleci klepią na ogół biedę i wielu z nich, mimo reprezentowania wysokiego poziomu, nie ma nawet z czego opłacić bieżących rachunków.

Źródło: sport.onet.pl

Lekkoatletyka: Andersen z iście baśniowym rzutem...


Na odległość 79,02 m posłała w sobotę młot Amerykanka Brooke Andersen, ustanawiając rekord życiowy po znakomitej serii (73,34 – 77,98 – 79,02 – 76,20 – 76,67 – x). To najlepszy w tym roku wynik na świecie, dający jej czwarte miejsce w historii po: Anicie Włodarczyk (Polska) 82,98 w 2016 r., DeAnnie Price (USA) 80,31 w 2021 i Niemce Betty Heidler – 79,42 w 2011.

Źródło: sport.onet.pl

Genialny nastolatek ustanowił nowy rekord świata juniorów!


Amerykański sprint szybko odpowiedział na rekord świata juniorów (9.96), ustanowiony w Gaborone przez 18-letniego Letsile Tebogo. W sobotę 30 kwietnia w Baton Rouge (Luizjana) również 18-letni Erriyon Knighton wygrał z olbrzymią przewagą bieg na 200 m, ustanawiając nowy rekord świata juniorów z czasem 19.49 (wiatr 1,4 m/s)!

Źródło: sport.onet.pl

Anita Włodarczyk zadziwia. "Nawet nie wiedziałam, że pobiłam rekord świata!"


— Im bliżej sezonu, tym bardziej człowiek tęskni za zawodami. Wystarczy tej monotonii treningowej. Za mną dwa zgrupowania w Katarze i jedno w Turcji — mówi trzykrotna mistrzyni olimpijska Anita Włodarczyk w rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet. W trakcie swojego pobytu w Katarze legendarna lekkoatletka miała okazję obejrzeć mecze Igi Świątek, która w tym czasie odnosiła kolejne zwycięstwa na turnieju WTA 1000 w Dausze.

Źródło: sport.onet.pl

Pożegnanie z "Victorem"...


Najsmutniejszym zadaniem jest zawsze napisanie wspomnienia o bliskim, wieloletnim przyjacielu. A takim był dla mnie dawny kolega z "Przeglądu Sportowego" Zygmunt Głuszek, który zmarł 25 kwietnia w wieku 93 lat. Na napisanie takiego tekstu byłem już z góry przygotowany, przedstawiwszy postać Zygmunta z okazji przypadającego w 2021 r. stulecia "PS".

Źródło: sport.onet.pl

Konrad Bukowiecki organizuje zawody. Wystąpi cała krajowa czołówka


To będzie fantastyczny początek sezonu letniego w pchnięciu kulą! 2 maja w Szczytnie, z inicjatywy najlepszego polskiego kulomiota Konrada Bukowieckiego, odbędzie się druga edycja mityngu "Bank Spółdzielczy w Szczytnie Jurand Cup", w którym wystąpi cała krajowa czołówka. Impreza odbędzie w niezwykłej scenerii, na Plaży Miejskiej w Szczytnie.

Źródło: sport.onet.pl

Amerykanie mają nową gwiazdę sprintu. I to na każdy dystans


Gdy lekkoatleci Europy dopiero się budzą ze snu zimowego, Amerykanie rozpoczęli już letni sezon na dobre. Mistrz świata 2019 na 100 m (Ad-Dauha) i tegoroczny wicemistrz na 60 m (Belgrad) Christian Coleman spisuje się całkiem dobrze po dwuletniej dyskwalifikacji za unikanie kontroli antydopingowej. W tym roku ma na koncie tylko jedną jedyną (belgradzką) porażkę – akurat z mistrzem olimpijskim Lamontem Marcellem Jacobsem (Włochy). W finale halowych MŚ obu zmierzono oficjalnie na mecie czas 6.41, ale okazało się, że Coleman był o trzy tysięczne sekundy wolniejszy.

Źródło: sport.onet.pl

Najlepszy maratoński debiut w historii! Yehualaw prowadziła w Hamburgu od startu do mety


Rekordowy maraton w Hamburgu. Kenijczyk Cybrian Kotut poprawił w Niemczech osiągnięcie słynnego Eliuda Kipchoge, a Yalemzerf Yehualaw została najszybszą maratońską debiutantką w historii kobiecego maratonu. Oboje ustanowili rekordy niemieckiej imprezy.

Źródło: sport.onet.pl

Tomala zwycięski jak Piłsudski


W pierwszym starcie od chwili zdobycia w Sapporo złotego medalu olimpijskiego w chodzie na 50 km Dawid Tomala (AZS KU Politechniki Opolskiej) znowu okazał się triumfatorem, zdobywając w Sulejówku tytuł mistrza kraju na dystansie 20 km w czasie 1:25:16. W dawnym miejscu zamieszkania marszałka Polski Józefa Piłsudskiego godnie uczcił jego pamięć, jako zwycięzcy arcyważnych bitew w historii Polski.

Źródło: sport.onet.pl

Maria Andrejczyk ma nowego trenera


Fin Petteri Piironen będzie trenerem wicemistrzyni olimpijskiej z Tokio w rzucie oszczepem Marii Andrejczyk — poinformował w mediach społecznościowych jej menedżer Marcin Rosengarten.

Źródło: sport.onet.pl

Maria Andrejczyk zmienia trenera. Pojechała do Finlandii pracować z nowym szkoleniowcem


Wicemistrzyni olimpijska z Tokio w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk oznajmiła w mediach społecznościowych, że rozstała się ze swoim wieloletnim szkoleniowcem Karolem Sikorskim. Jej nowym trenerem ma być Fin Petteri Piironen, a sprawa jest już zatwierdzona przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Kontakt z nami