Lekkoatletyka  RSS
Tero Pitkaemaeki zakończył karierę


Mistrz świat w rzucie oszczepem z 2007 roku Fin Tero Pitkaemaeki zakończył karierę. Wyjaśnił, że decyzja jest efektem nieudanych dwóch sezonów, w których walczył z kontuzją, i brak motywacji do startu w przyszłorocznych igrzyskach w Tokio.

Źródło: sport.onet.pl

Zapisali się na kartach historii

#zrodlo
Kenijczycy Eliud Kipchoge i Brigid Kosgei zszokowali świat. Najpierw on przebiegł maraton w mniej, niż dwie godziny, później ona poprawiła rekord świata Pauli Radcliffe!

Źródło: sport.onet.pl

Eliud Kipchoge: będę jadł normalne posiłki z węglowodanami


Kenijczyk Eliud Kipchoge, który jako pierwszy człowiek pokonał maraton poniżej dwóch godzin (1:59.40), najbliższe trzy tygodnie przeznaczy na aktywną odnowę i na razie nie mówi o kolejnych planach. - Będę jadł normalne posiłki z dużą ilością węglowodanów - napisał.

Źródło: sport.onet.pl

Maraton w Chicago: Kosgei wynikiem 2:14.04 ustanowiła rekord świata


Kenijka Brigid Kosgei czasem 2:14.04 poprawiła rekord świata i wygrała maraton w Chicago. Poprzedni najlepszy rezultat należał do Brytyjki Pauli Radcliff, która w 2003 roku w Londynie miała wynik 2:15.25.

Źródło: sport.onet.pl

Wynik Kipchoge w maratonie wzbudza zachwyt i... wątpliwości


Kenijczyk Eliud Kipchoge jako pierwszy człowiek pokonał maraton poniżej dwóch godzin (1:59.40). Jego sobotni wyczyn w Wiedniu wzbudza u wielu zachwyt, ale i sporo wątpliwości.

Źródło: sport.onet.pl

Cracovia Półmaraton Królewski: Mekonnen i Lembus najszybsi, Marcin Lewandowski drugi na 5 km

#zrodlo
Etiopczyk Enyew Mekonnen i Kenijka Bety Lembus zwyciężyli w szóstej edycji PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego. Zwycięzcy ustanowili rekordy trasy. W biegu na dystansie 21,097 km, z metą w Tauron Arenie Kraków, wzięło udział 8425 osób.

Tagi: Cracovia
Źródło: sport.onet.pl

Marcin Lewandowski: chcę cieszyć się bieganiem


- Jak każdy sportowiec przyjechałem tutaj po to, aby wygrywać, ale przede wszystkim chcę się cieszyć bieganiem - powiedział brązowy medalista mistrzostw świata w Dausze na 1 500 metrów, który niedzielę pobiegnie w Krakowie na dystansie pięciu kilometrów.

Źródło: sport.onet.pl

Świat reaguje na wyczyn Kipchoge

#zrodlo
Eliud Kipchoge przełamał granicę ludzkich możliwości i przebiegł maraton w 1 godzinę, 59 minut i 40 sekund. Kenijczyk zapisał się na kartach historii.

Źródło: sport.onet.pl

Kipchoge dokonał niemożliwego. Kenijczyk przebiegł maraton poniżej 2 godzin


Zrobił tak, jak zapowiadał. Eliud Kipchoge zachwycił podczas zorganizowanego specjalnie dla niego maratonu w Wiedniu i przebiegł dystans 42 km i 195 m w mniej niż dwie godziny! Wynik nie zostanie jednak uznany za oficjalny rekord świata przez World Athletics (dawniej IAAF).

Tagi: IAAF
Źródło: sport.onet.pl

Kalos Kagathos - wspaniałe wyróżnienie dla wielkich polskich sportowców

#zrodlo
Już po raz 11. wręczono medale Kalos Kagathos. Są one przyznawane wybitnym sportowcom, którzy osiągnęli sukcesy również poza sportem. Z języka greckiego kalos kagathos znaczy dosłownie piękny i dobry. W tym roku nagrodzono siedem osób.

Źródło: sport.onet.pl

Rewolucja u Adama Kszczota, nasz mistrz potwierdził rozstanie z trenerem


"Tak to prawda, że na rok przed Igrzyskami Olimpijskimi rozstaję się z dotychczasowym Trenerem. Nie jest to łatwa decyzja, każdy z nas ma obawy przed zmianami i ja również je miałem. Teraz otwieram nowy rozdział w mojej karierze sportowej" - napisał Adam Kszczot, mistrz Europy i dwukrotny wicemistrz świata w biegu na 800 metrów, w oświadczeniu wysłanym do mediów.

Źródło: sport.onet.pl

Grzegorz Sudoł: Sprawność ludzi się obniża. Na szczęście wielu chce biegać


- Niedawno powiedziałem na moich zajęciach, że gdyby egzaminy wstępne wyglądały dokładnie tak, jak z moich czasów, 80 proc. studentów AWF-u nie dostałoby się na ten kierunek. Jednocześnie w Krakowie zapanowała moda na bieganie i to cieszy. Ludzie są coraz bardziej świadomi, jak to ważne - mówi w rozmowie z Onetem Grzegorz Sudoł, multimedalista mistrzostw Polski i wielokrotny mistrz kraju w chodzie na 20 i 50 km, a także wicemistrz Europy z Barcelony (2010) i brązowy medalista mistrzostw świata z Berlina (2009). Aktualnie doktor na krakowskiej AWF.

Źródło: sport.onet.pl

Patrycja Wyciszkiewicz: z rekordu możemy urwać jeszcze dwie sekundy


W finałowym biegu MŚ w Dosze sztafeta 4x400 m pobiegła w składzie: Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic. Polki wywalczyły srebro, ustanawiając rekord Polski – 3:21,89.

Źródło: sport.onet.pl

Adam Kszczot zmienia trenera przed igrzyskami


Adam Kszczot zmienia przed igrzyskami Zbigniewa Króla na trenera i brata Marcina Lewandowskiego!

Źródło: sport.onet.pl

Maria Sławik: pakiety na start w imprezie biegowej potrafią się rozejść w kilka godzin


- Start na pięć kilometrów zrzesza jednych i drugich. To idealny i bezpieczny dystans na zaczęcie przygody z biegami, natomiast byłabym daleko od mówienia, że jest to łatwa odległość. Respekt przed nią czują nawet zawodowcy mówiący, że jest to jeden z trudniejszych dystansów - mówi w rozmowie z Onetem Maria Sławik, zawodniczka AZS AWF Kraków. Już w najbliższy weekend w stolicy Małopolski odbędą się dwa biegi: PZU Cracovia Półmaraton oraz Olimpijska Piątka.

Tagi: Cracovia
Źródło: sport.onet.pl

Tyczkarka z lękiem wysokości. Monika Pyrek: to dowód, że można walczyć ze swoimi słabościami


Monika Pyrek była gościem Odety Moro w "Onet Rano.". Była polska tyczkarka, wspominała swoją karierę i zmagania z lękiem wysokości. - To dowód na to, że można walczyć ze swoimi słabościami – powiedziała. - Jeżeli wykonasz milion skoków na treningu, to wchodzi w jakiś automatyzm. Gorzej jest, jak przychodzą wątpliwości. Im jesteś starszy, tym jest ich więcej. Analizujesz, wyobraźnia płata figle i wtedy jest problem – mówiła. - Niektórzy wspominają, że chuchałam w dłonie przed skokiem. To też był element koncentracji, żeby odrzucić na chwilę ten stres i strach, który mi towarzyszył – dodał. Chcesz dowiedzieć się więcej? Kliknij tutaj: vod.pl.

Źródło: sport.onet.pl

Witold Bańka: Polska jest jednym z liderów polityki antydopingowej


- Polska jest jednym z liderów polityki antydopingowej – przekonywał w poniedziałek na Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa minister Sportu i Turystyki Witold Bańka.

Źródło: sport.onet.pl

Tomasz Smokowski: to, co zrobiły dziewczyny, to jakiś kosmos

#zrodlo
- Mieliśmy fantastyczny weekend sportowy. Bartek Zmarzlik zdobył mistrzostwo świata na żużlu, ale też zaczęliśmy zdobywać medale w biegach. Nasze dziewczyny sięgnęły po srebro, poprawiając rekord Polski o 2,5 sekundy. To jakiś kosmos - mówił w magazynie "Misja Futbol" Tomasz Smokowski, który zachwycał się też Marcinem Lewandowskim. Dziennikarz Polsatu opowiedział, w jaki sposób poznał jednego z najlepszych biegaczy na świecie.

Tagi: Futbol
Źródło: sport.onet.pl

Joanna Jóźwik: z nerwów gryzłam kanapę


Joanna Jóźwik, nasza znakomita biegaczka na 800 m, podsumowała występy Biało-Czerwonych na lekkoatletycznych MŚ w Katarze. - Myślę, że osiągnęliśmy duży sukces. Kiedy ogląda się kolegów w TV i nie jest się na miejscu wydarzeń, stres jest dużo większy. Z nerwów gryzłam kanapę, słyszał mnie chyba cały blok - śmieje się zawodniczka.

Źródło: sport.onet.pl

MŚ: jak nie stracić medali w Tokio


Sześć medali zdobyli w Dausze polscy lekkoatleci w mistrzostwach świata. Za 10 miesięcy w Tokio odbędą się igrzyska. Teraz przed władzami PZLA i sztabami szkoleniowymi zadanie, by nie stracić tych miejsc na podium w olimpijskiej rywalizacji.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami