Lekkoatletyka  RSS
Gwiazdozbiór w Warszawie, Anita Włodarczyk rekordzistką

#zrodlo
To jedyna impreza w Polsce, która gromadzi tak liczną rzeszę gwiazd polskiego sportu. Wielu medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy mieli na wyciągnięcie ręki kibice, a wszystko za sprawą 21. Pikniku Olimpijskiego, jaki odbył się w Parku Kępa Potocka.

Źródło: sport.onet.pl

Paweł Fajdek: było bardzo ciężko przez te miesiące


- Było bardzo ciężko przez te miesiące, kiedy musiałem leżeć i leczyć nogę. Nie było kolorowo - powiedział Paweł Fajdek. Polak wraca do sportu po kontuzji.

Źródło: sport.onet.pl

Marcin Lewandowski na kilka dni zamienia Zawiszę Bydgoszcz na Benficę Lizbona

#zrodlo
Marcin Lewandowski na weekend zostaje wypożyczony przez klub z Portugalii, o czym opowiada w rozmowie z nami.

Źródło: sport.onet.pl

Wicemistrzyni olimpijska w maratonie miała pozytywny wynik testu antydopingowego

#zrodlo
Wicemistrzyni olimpijska w maratonie z Rio de Janeiro Jepkirui Kirwa miała pozytywny wynik testu antydopingowego - poinformowała organizacja Athletics Integrity Unit (AIU). Urodzona w Kanadzie reprezentantka Bahrajnu została tymczasowo zawieszona.

Źródło: sport.onet.pl

Jak się karmi mistrzów w ich drugim domu?


Lekkoatleci krytykują jakość posiłków, jakie dostają w ośrodku w Spale. – Jest taka anegdota, że panie nakładające ziemniaki na talerz przygotowują od razu kilka porcji, a to potem czeka. Nikt nie wie, dlaczego nie można dostać ciepłych z garnka, tylko letnie z poczekalni – usłyszeliśmy od osoby z otoczenia związku.

Źródło: sport.onet.pl

Paweł Fajdek: Srebro nie pasuje do kolekcji


Paweł Fajdek w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" opowiedział o swoich przygotowaniach do mistrzostw świata w Katarze. – Muszę przede wszystkim trenować. Jednego dnia wstaję i jest ok, a drugiego muszę odpocząć, bo coś boli. Dlatego wszystko musi być pod ścisłą kontrolą – mówi Paweł Fajdek.

Źródło: sport.onet.pl

Caster Semenya wystartuje w Diamentowej Lidze, ale nie obniży poziomu testosteronu

#zrodlo
Organizatorzy mityngu Diamentowej Ligi Prefontaine Classic w Eugene, w Stanach Zjednoczonych poinformowali, że wśród uczestników zawodów będzie Caster Semenya. Biegaczka nie zamierza jednak obniżać poziomu testosteronu w organizmie.

Źródło: sport.onet.pl

Mityng w Nankinie: Dobek i Włodarczyk uzyskali minima na mistrzostwa świata

#zrodlo
Patryk Dobek czasem 49,23 zajął drugie miejsce w biegu na 400 m ppł na lekkoatletycznym mityngu w Nankinie. W rzucie młotem trzecia była Anita Włodarczyk (73,64). Oboje wypełnili minima na jesienne mistrzostwa świata w Dausze, a Włodarczyk także na igrzyska w Tokio.

Źródło: sport.onet.pl

Diamentowa Liga: Caster Semenya w Kalifornii pobiegnie na 3000 metrów


Caster Semenya w mityngu Diamentowej Ligi w kalifornijskim Stanford pobiegnie na 3000 metrów. Zawody odbędą się 30 czerwca, a wybór dystansu nie jest przypadkowy, bowiem nie wymaga sztucznego obniżania poziomu testosteronu.

Źródło: sport.onet.pl

Witold Bańka: to jest wyścig zbrojeń


- Chcemy zwiększyć liczbę kontroli antydopingowych, zmienić komunikację ze sportowcami, ponieważ mają dużo zastrzeżeń, co do polityki Światowej Agencji Antydopingowej. Kluczowy puntem jest też zwiększenie budżetu na politykę antydopingową – mówi Witold Bańka, wybrany niedawno na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. - To jest wyścig zbrojeń, ale bez zwiększenia budżetu nie będziemy w stanie popchnąć do przodu tej polityki antydopingowej – dodał Bańka.

Źródło: sport.onet.pl

Zdrowi i aktywnie - wyścig po zdrowie odwiedził Zabrze


To były dwa dni wspaniałej zabawy na „Wyścigu po Zdrowie” w Zabrzu. Na Placu Wolności pojawiło się mnóstwo gości, było mobilne muzeum Tour de Pologne, Mikro Tour de Pologne Amatorów, Showroom Carrefour ze zdrowym jedzeniem, bezpłatne badania w mobilnej przychodni Medicover, a nawet wspólne gotowanie, w którym wzięła udział Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka – Szulik.

Źródło: sport.onet.pl

Mityng w Osace: Joanna Linkiewicz czwarta na 400 m przez płotki


Joanna Linkiewicz czasem 56,35 zajęła czwarte miejsce w biegu na 400 m przez płotki podczas mityngu w Osace. Wygrała Amerykanka Dalilah Muhammad - 53,88. W rzucie młotem natomiast piąta była Joanna Fiodorow - 71,41, a ósma Malwina Koproń - 67,77.

Tagi: MMA
Źródło: sport.onet.pl

Piątka na Azję


W sobotnie południe polskiego czasu czworo naszych lekkoatletów stanie do walki w drugim mityngu Diamentowej Ligi. W pchnięciu kulą wystąpi Paulina Guba, w rzucie oszczepem Marcin Krukowski, a na bieżni pokażą się płotkarz Patryk Dobek i Justyna Święty-Ersetic.

Źródło: sport.onet.pl

Witold Bańka: przemysł dopingowy wyniszcza sport


- Przemysł dopingowy wyniszcza sport, dlatego przed nami stoi potężne wyzwanie, aby móc skutecznie z tym procederem walczyć - powiedział podczas briefingu w MSiT Witold Bańka, który we wtorek został w Montrealu wybrany na szefa Światowej Agencji Antydopingowej (WADA).

Źródło: sport.onet.pl

Jóźwik o drodze na szczyt i wyroku w sprawie Semenyi


Upadała, płakała, słyszała, że jest do niczego. Joanna Jóźwik mówi o drodze na szczyt i komentuje wyrok w sprawie Caster Semenyi.

Źródło: sport.onet.pl

Paweł Wojciechowski: planuję zostać w sporcie do 40. roku życia

#zrodlo
Paweł Wojciechowski był gościem Jarosława Kuźniara w "Onet Rano.". Złoty medalista w halowych Mistrzostw Europy w skoku o tyczce mówił m.in. o swoich sportowych planach. - Podobno już zostałem najstarszym mistrzem europy na hali. Mam nadzieję, że jeszcze pokaże młodym, co potrafią starsi – powiedział Wojciechowski. - To trudne, by wytrwać długo w sporcie. Szczerze, planuję zostać w sporcie do 40. roku życia. Rekord świata 40-latków wynosi 5,80 m. Wszystko przed nami – dodał gość Jarosława Kuźniara w "Onet Rano.".

Źródło: sport.onet.pl

Magdalena Gorzkowska - jako druga Polka w historii - zdobyła Makalu


Magdalena Gorzkowska sukcesem zakończyła pierwszą część wyprawy w Himalaje. Najmłodsza Polka, który stanęła na Mount Everest, zdobyła Makalu (8481 m npm) i to bez użycia tlenu. Teraz 27-latka jest w drodze na Lhotse (8516 m npm). Ten szczyt chce zdobyć za około tydzień.

Źródło: sport.onet.pl

Anita Włodarczyk: rekordu szukam na tablicach

#zrodlo
– Po kontuzji, którą leczyłam dosyć długo, nigdzie się nie spieszę. Najważniejsze, że noga w ogóle nie boli – mówi nam Anita Włodarczyk.

Źródło: sport.onet.pl

Angelo Taylor, były rywal Marka Plawgi, zawieszony za pedofilię


Dwukrotny mistrz olimpijski w biegu na 400 metrów przez płotki (2000 i 2008) Amerykanin Angelo Taylor straci zapewne prawo do wykonywania zawodu trenera.

Źródło: sport.onet.pl

Diamentowa Liga: w Szanghaju czworo Polaków na starcie


Czworo Polaków poleciało do Szanghaju na drugi tegoroczny mityng Diamentowej Ligi, który odbędzie się w sobotę 18 maja. W Chinach wystartują mistrzynie Europy - kulomiotka Paulina Guba oraz Justyna Święty-Ersetic (400 m), płotkarz Patryk Dobek oraz oszczepnik Marcin Krukowski.

Źródło: sport.onet.pl

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami