Wiadomości z tagiem Mateusz Masternak  RSS
Ranking WBC: Szeremeta drugi, Głowacki i Diablo wysoko

10.09.2019 5:45


Kamil Szeremeta awansował na drugie miejsce w rankingu WBC wagi średniej. Polak, który może już wkrótce zadebiutować w Stanach Zjednoczonych, znajduje się już tylko za plecami Daniela Jacobsa.
W tej samej kategorii wagowej dziewiąte miejsce zajmuje niedawny pretendent do tytułu mistrza świata Maciej Sulęcki. Trzech polskich pięściarzy jest także bardzo wysoko klasyfikowanych w rankingu wagi junior ciężkiej. Krzysztof Głowacki jest drugi, Krzysztof Włodarczyk trzeci, zaś Michał Cieślak szósty.
Polacy w rankingu WBC: waga ciężka - 5. Adam Kownacki, 37. Łukasz Różański, waga junior ciężka - 2. Krzysztof Głowacki, 3. Krzysztof Włodarczyk, 6. Michał Cieślak, 16. Mateusz Masternak, 22. Adam Balski, waga półciężka - 38. Paweł Stępień, waga super średnia - 19. Robert Parzęczewski, waga średnia - 2. Kamil Szeremeta, 9. Maciej Sulęcki.

Źródło: www.ringpolska.pl

Polski ranking P4P - pwr.net.pl

08.09.2019 9:05


Rankingi pięściarskie P4P (bez podziału na kategorie wagowe) od zawsze były tematem wielu dyskusji wśród kibiców boksu. Nie ma bowiem idealnej metody, by porównać za sobą poziom i dokonania zawodników startujących w innych wagach i znajdujących się na różnym etapie kariery.
Z ciekawą inicjatywą wyszedł Marek Rugowski, autor strony pwr.net.pl (PWR to skrót od Polacy w rankingach), który postanowił zbudować polski ranking P4P oparty na prywatnych zestawieniach dziennikarzy i kibiców aktywnych na Twitterze. W rezultacie powstała polska lista P4P, na której czele znaleźli się Adam Kownacki, Krzysztof Głowacki i Maciej Sulęcki.
Ranking P4P pw.net.pl: 1. Adam Kownacki, 2. Krzysztof Głowacki, 3. Maciej Sulęcki, 4. Michał Cieślak, 5. Mateusz Masternak, 6. Krzysztof Włodarczyk, 7. Kamil Szeremeta, 8. Robert Parzęczewski, 9. Fiodor Czerkaszyn, 10. Artur Szpilka.
Ranking P4P kobiet: 1. Ewa Piątkowska, 2. Ewa Brodnicka, 3. Ewelina Pękalska, 4. Karina Kopińska, 5. Aleksandra Sidorenko.

Ranking WBC: debiut Różańskiego, Główka i Diablo na podium

09.08.2019 21:14


Dzięki wygranej nad Izu Ugonohem Łukasz Różański zadebiutował w zaktualizowanym rankingu wagi ciężkiej federacji WBC. Pięściarz z Rzeszowie plasuje się aktualnie na 38. pozycji na liście pretendentów do mistrzowskiego pasa. Znacznie wyżej w tej samej dywizji - na miejscu piątym - został sklasyfikowany Adam Kownacki, który w sobotę pokonał Chrisa Arreolę.
Tradycyjnie najwięcej polskich nazwisk znajduje się w zestawieniu challengerów kategorii junior ciężkiej - drugi jest Krzysztof Głowacki, trzeci Krzysztof Włodarczyk, szósty Michał Cieślak, dziewiąty Mateusz Masternak, a 23. Adam Balski.
W wadze półciężkiej 37. jest Paweł Stępień, w super średniej 19. lokata należy do Roberta Parzęczewskiego, zaś w średniej Kamil Szeremeta jest trzeci, a Maciej Sulęcki dziesiąty.

Źródło: www.ringpolska.pl

Ranking WBC: Głowacki i Szeremeta najwyżej

23.07.2019 10:57

Krzysztof Głowacki i Kamil Szeremeta to dwaj najwyżej notowani polscy pięściarze w lipcowych rankingach federacji WBC. Obaj zostali sklasyfikowani na trzeciej pozycji wśród pretendentów w swoich kategoriach wagowych (odpowiednio junior ciężkiej i średniej).

W pierwszych 15-tkach na listach challengerów znaleźli się ponadto: Adam Kownacki(ciężka), Krzysztof Włodarczyk, Krzysztof Cieślak, Mateusz Masternak (junior ciężka) i Maciej Sulęcki (średnia).

Polacy w rankingach WBC: waga ciężka - 6. Adam Kownacki, 20. Artur Szpilka, 34. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 3. Krzysztof Głowacki, 4. Krzysztof Włodarczyk, 8. Michał Cieślak, 10. Mateusz Masternak, 23. Adam Balski; waga półciężka - 38. Paweł Stępień; waga super średnia - 19. Robert Parzęczewski; waga średnia - 3. Kamil Szeremeta, 11. Maciej Sulęcki.

Boks. To on okradł Mateusza Masternaka. Pięściarz pokazał nagranie z monitoringu

22.07.2019 13:47

W nocy z piątku na sobotę Mateuszowi Masternakowi skradziono samochód. Teraz pięściarz udostępnił nagranie z monitoringu, prosząc o pomoc w identyfikacji złodzieja.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Boks. Nieszczęście Mateusza Masternaka. Skradziono jego samochód

20.07.2019 16:39

Duże nieszczęście spotkało Mateusza Masternaka (41-5, 28 KO) i jego rodzinę. W nocy z piątku na sobotę polskiemu pięściarzowi skradziono samochód.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ranking WBC: Szeremeta i Głowacki najwyżej, awans Diablo

14.07.2019 14:00


Krzysztof Głowacki i Kamil Szeremeta są najwyżej sklasyfikowanymi polskimi pięściarzami w zaktualizowanych rankingach bokserskiej federacji World Boxing Council. Obaj zajmują trzecią pozycję w swoich kategoriach wagowych.
32-letni Głowacki jest blisko czołowych pozycji wagi junior ciężkiej. Tuż za nim, znajduje się Krzysztof Włodarczyk, który awansował na czwarte miejsce. W tej samej kategorii wagowej ósmy jest Michał Cieślak, a dziesiąty Mateusz Masternak.
Niepokonany na zawodowych ringach Szeremeta jest trzeci w wadze średniej, gdzie wyprzedzają go jedynie Giennadij Gołowkin oraz Daniel Jacobs. W tym samym przedziale wagowym na jedenastym miejscu plasuje się Maciej Sulęcki.
Polacy w rankingu WBC: waga ciężka - 6. Adam Kownacki, 29. Artur Szpilka, 34. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 3. Krzysztof Głowacki, 4. Krzysztof Włodarczyk, 8. Michał Cieślak, 10. Mateusz Masternak, 23. Adam Balski; waga półciężka - 38. Paweł Stępień; waga super średnia - 19. Robert Parzęczewski; waga średnia - 3. Kamil Szeremeta, 11. Maciej Sulęcki.

Ranking IBF: Szeremeta blisko walki o pas, Masternak wypadł

11.07.2019 5:46

Adam Kownacki i Kamil Szeremeta to dwaj najwyżej sklasyfikowani Polacy w nowych rankingach federacji IBF. Obaj plasują się w swoich kategoriach wagowych na czwartej pozycji - Kownacki w ciężkiej, a Szeremeta w średniej. 

W przypadku Szeremety, jego miejsce rankingowe może mieć duże znaczenie. Wkrótce tytuł mistrzowski tej federacji powinien zostać zwakowany przez Saula Alvareza. Wtedy IBF wyznaczy do walki o wakujące trofeum najwyżej sklasyfikowanych Sergieja Derewianczenkę i Giennadija Gołowkina. Jeśli któryś nie będzie mógł przystąpić do pojedynku, np. z powodu kontuzji, wówczas mistrzowską szansę dostanie Polak.

Na listach International Boxing Federation znalazł się także Krzysztof Włodarczyk, który zamyka ranking wagi junior ciężkiej. Z zestawienia wypadł nieaktywny od października ubiegłego roku Mateusz Masternak. Miejsce w czołowej piętnastce IBF uprawnia do walki o tytuł mistrzowski tej organizacji.

Polacy w rankingach IBF: waga ciężka - 4. Adam Kownacki; waga junior ciężka - 15. Krzysztof Włodarczyk; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta.

Źródło: www.ringpolska.pl

Polski ranking P4P: Głowacki, Kownacki, Szeremeta

30.06.2019 21:13



Po sobotniej przegranej z mistrzem świata WBO wagi średniej Demetriusem Andradem Maciej Sulęcki stracił pozycję lidera polskiego rankingu P4P wg statystycznej witryny bokserskiej Boxrec.
Zestawieniu najlepszych polskich pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe ponownie przewodzi dwukrotny czempion dywizji junior ciężkiej Krzysztof Głowacki. Drugi jest boksujący w królewskiej dywizji Adam Kownacki, a trzeci  posiadacz pasa EBU wagi średniej Kamil Szeremeta. Sulęcki spadł na miejsce czwarte.
Polski ranking P4P: 1. Krzysztof Głowacki, 2. Adam Kownacki, 3. Kamil Szeremeta, 4. Maciej Sulęcki, 5. Michał Cieślak, 6. Krzysztof Włodarczyk, 7. Tomasz Adamek, 8. Mateusz Masternak, 9. Artur Szpilka, 10. Robert Parzęczewski.

Makabu zastopował Kudriaszowa, zdobył pas WBC Silver

17.06.2019 5:55

 
Ilunga Makabu (25-2, 24 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Dmitrija Kudriaszowa (23-3, 23 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Jekaterynburgu. Stawką pojedynku był pas WBC Silver wagi junior ciężkiej.
Walka od początku była bardzo otwarta z obu stron. Rywale nie unikali mocnych ciosów i obaj musieli podnosić się z desek. Lepiej pojedynek rozegrał ostatecznie bardziej wszechstronny boksersko pięściarz z Afryki.
31-letni Makabu systematycznie rozbijał obronę Rosjanina, który już po czwartej rundzie z mocno zakrwawioną twarzą schodził do narożnika. W piątej odsłonie po serii ciosów bez odpowiedzi coraz bardziej zmęczonego Kudriaszowa, walka została przerwana.
Podczas tej samej gali zwycięstwo zanotował także Aleksiej Jegorow, który ostatecznie zmierzył się z Romanem Gołowaszczenką. Wcześniej do walki z Rosjaninem przymierzani byli Mateusz Masternak i Mike Perez.

Źródło: www.ringpolska.pl

reklama