Wiadomości z tagiem Mateusz Masternak  RSS
Makabu zastopował Kudriaszowa, zdobył pas WBC Silver

17.06.2019 5:55

 
Ilunga Makabu (25-2, 24 KO) pokonał przez techniczny nokaut w piątej rundzie Dmitrija Kudriaszowa (23-3, 23 KO) w walce wieczoru gali organizowanej w Jekaterynburgu. Stawką pojedynku był pas WBC Silver wagi junior ciężkiej.
Walka od początku była bardzo otwarta z obu stron. Rywale nie unikali mocnych ciosów i obaj musieli podnosić się z desek. Lepiej pojedynek rozegrał ostatecznie bardziej wszechstronny boksersko pięściarz z Afryki.
31-letni Makabu systematycznie rozbijał obronę Rosjanina, który już po czwartej rundzie z mocno zakrwawioną twarzą schodził do narożnika. W piątej odsłonie po serii ciosów bez odpowiedzi coraz bardziej zmęczonego Kudriaszowa, walka została przerwana.
Podczas tej samej gali zwycięstwo zanotował także Aleksiej Jegorow, który ostatecznie zmierzył się z Romanem Gołowaszczenką. Wcześniej do walki z Rosjaninem przymierzani byli Mateusz Masternak i Mike Perez.

Źródło: www.ringpolska.pl

Zmiany w rankingu Boxrec po skandalu w Rydze

16.06.2019 14:30


Krzysztof Głowacki spadł na szóste miejsce w światowym rankingu wagi junior ciężkiej portalu statystycznego Boxrec.com. Polak w sobotę na gali w Rydze w skandalicznych okolicznościach przegrał przez techniczny nokaut z Mairisem Briedisem.
Łotysz utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji, jednak wkrótce obejmie pozycję lidera, ponieważ Oleksandr Usyk, który okupuje pierwsze miejsce, jesienią zadebiutuje w wadze ciężkiej. Po wczorajszej gali w Rydze mocno spadły notowania Andrew Tabitego. Amerykanin, który przegrał z Yunierem Doritocsem, spadł na 20. miejsce w rankingu.
Najlepsi zawodnicy wagi junior ciężkiej Boxrec.com: 1. Oleksandr Usyk, 2. Mairis Briedis, 3. Murat Gasijew, 4. Yunier Dorticos, 5. Kevin Lerena, 6. Krzysztof Głowacki, 7. Lawrence Okolie, 8. Thabiso Mchunu, 9. Michał Cieślak, 10. Denis Lebiediew,..., 12. Krzysztof Włodarczyk, 16. Mateusz Masternak, 47. Adam Balski.

Źródło: www.ringpolska.pl

Ranking IBF: czterech Polaków może walczyć o pasy

12.06.2019 9:08

Adam Kownacki i Kamil Szeremeta to dwaj najwyżej sklasyfikowani Polacy w nowych rankingach federacji IBF. Obaj plasują się w swoich kategoriach wagowych na czwartej pozycji - Kownacki w ciężkiej, a Szeremeta w średniej. 

Pozostali dwaj polscy pięściarze na rankingowych listach International Boxing Federation to Krzysztof Włodarczyk i Mateusz Masternak - odpowiednio miejsce czternaste i piętnaste w dywizji junior ciężkiej. Miejsce w czołowej piętnastce IBF uprawnia do walki o tytuł mistrzowski tej organizacji.

Polacy w rankingach IBF: waga ciężka - 4. Adam Kownacki; waga junior ciężka - 14. Krzysztof Włodarczyk, 15. Mateusz Masternak; waga średnia - 4. Kamil Szeremeta.

Źródło: www.ringpolska.pl

Ranking WBC: Szeremeta najwyżej, awans Cieślaka

08.06.2019 22:32Kamil Szeremeta jest najwyżej sklasyfikowanym polskim pięściarzem w zaktualizowanych rankingach World Boxing Council. Niepokonany białostoczanin zajmuje trzecią pozycję na liście pretendentów wagi średniej.
Wysoko stoją także akcje Adama Kownackiego, który jest piąty w dywizji ciężkiej i Krzysztofa Włodarczyka - szósty w junior ciężkiej. Na szczególną uwagę zasługuje w tym miesiącu awans Michała Cieślaka, który po znokautowaniu Olandrewaju Durodoli plasuje się na jedenastej lokacie w limicie 91 kg.
Warto zaznaczyć, że 15 czerwca o tytuł mistrza WBC kategorii ciężkiej zaboksuje Krzysztof Głowacki, który na gali WBSS w Rydze skrzyżuje rękawice z Mairisem Briedisem.
Polacy w rankingu WBC: waga ciężka - 5. Adam Kownacki, 28. Artur Szpilka, 35. Izuagbe Ugonoh; waga junior ciężka - 6. Krzysztof Włodarczyk, 11. Michał Cieślak, 12. Mateusz Masternak, 24. Adam Balski; waga półciężka - 33. Paweł Stępień; waga super średnia - 16. Robert Parzęczewski; waga średnia - 3. Kamil Szeremeta.

Boxrec: Cieślak 9. na świecie, z Polaków wyżej tylko Głowacki

02.06.2019 23:52

Dzięki piątkowemu zwycięstwu nad Olenrewaju Durodolą Michał Cieślak (19-0, 13 KO) awansował aż o dwanaście pozycji w rankingu kategorii junior ciężkiej bokserskiego portalu statystycznego Boxrec.

Aktualnie niepokonany na zawodowych ringach radomianin notowany jest na miejscu dziewiątym. Z Polaków wyżej - na lokacie czwartej - plasuje się tylko Krzysztof Głowacki. Liderem listy Boxrec w limicie 91 kg jest Oleksandr Usyk, który wyprzedza Mairisa Briedisa i Murata Gasijewa. 

Ranking wagi junior ciężkiej portalu Boxrec: 1. Oleksandr Usyk, 2. Mairis Briedis, 3. Murat Gasijew, 4. Krzysztof Głowacki, 5. Kevin Lerena, 6. Yuniel Dorticos, 7. Lawrence Okolie, 8. Thabiso Mchunu, 9. Michał Cieślak, 10. Denis Lebiediew, (...) 13. Krzysztof Włodarczyk, 17. Mateusz Masternak, 47. Adam Balski, 86. Nikodem Jeżewski.

Źródło: www.ringpolska.pl

Cieślak: jestem gotowy na walkę mistrzowską

30.05.2019 10:19


- Zmieniłem podejście do boksu po podpisaniu zawodowego kontraktu, ale wciąż czekam na prawdziwy przełom w karierze. Takim może stać się zwycięstwo nad Durodolą w Pruszkowie - powiedział Michał Cieślak przed walką z Nigeryjczykiem 31 maja na gali na torze kolarskim.
W karierze amatorskiej, w latach 2012-2013, radomianin zdobywał tytuły wicemistrza Polski seniorów i mistrza młodzieżowców w wadze ciężkiej (limit 91 kg). Niedługo po tych sukcesach zadebiutował w barwach Rafako Hussars Poland w półzawodowej lidze World Series of Boxing (WSB). A trzy miesiące później zadebiutował na profesjonalnych ringach. Nie zaczął od "budowania" rekordu na słabych rywalach, tylko rywalizował z niezłej klasy przeciwnikami, jak: Łukasz Zygmunt i Łukasz Rusiewicz.
- Za czasów amatorskich nie zawsze miałem czas i siłę na trenowanie boksu. Wcześnie zmarł mój tata, dlatego jako nastolatek musiałem przerwać naukę w liceum i zająć się nadzorowaniem rodzinnej firmy zajmującej się wierceniem studni głębinowych. Po pracy tylko na chwilę wracałem do domu i biegłem na trening. Ale zdarzało się, że trzeba było odpuścić sport. Kiedy mając 24 lata podpisałem zawodowy kontrakt, wiele się zmieniło, skupiłem się na pięściarstwie, chociaż w miarę możliwości staram się pomagać w dawnym zajęciu. Przy kopaniu studni konieczna jest obecność dwóch-trzech osób, które muszą nadzorować pracę specjalistycznej maszyny - stwierdził Michał Cieślak.
Podopieczny trenera Andrzeja Liczika, a wcześniej trenujący pod okiem Adama Jabłońskiego i Andrzeja Gmitruka, ma na koncie 18 zwycięstw, bez porażki. W ostatnim pojedynku pokonał byłego tymczasowego czempiona federacji WBA w wadze junior ciężkiej Francuza Youriego Kalengę. W piątek w Pruszkowie zmierzy się z olimpijczykiem z Pekinu Olanrewaju Durodolą, który na profesjonalnych ringach pokonał m.in. Rosjanina Dmitrija Kudriaszowa, przegrywał zaś z jego rodakiem Maksimem Własowem czy Łotyszem Marisem Briedisem (w czerwcu spotka się z nim tymczasowy mistrz WBO Krzysztof Głowacki).
- Wciąż czekam na prawdziwy przełom w karierze. Takim może stać się zwycięstwo nad Durodolą. Presji nie czuję, choć na pewno przed walką pojawi się jakiś stresik. Wiem, o co walczę, czas na duże wyzwania - podkreślił.
W kat. junior ciężkiej mistrzami świata lub Europy byli Krzysztof Głowacki, Krzysztof Włodarczyk i Mateusz Masternak.
- Nie jestem ani czwarty, ani pierwszy w nieoficjalnej polskiej klasyfikacji, nie mają dla mnie znaczenia takie rankingi, cyfry, porównania itd. Mamy kilku bardzo dobrych zawodników w tej wadze, jednak każdy podąża własną ścieżką. Mam nadzieję, że moja wkrótce doprowadzi do pojedynku o pas którejś z największych organizacji. Pamiętam, jak sześć lat temu emocjonowałem się możliwością stoczenia sparingu z Andrzejem Gołotą. Do dziś wspominam tamto spotkanie na sali treningowej, potem sparowałem z Głowackim, Włodarczykiem, ostatnio Masternakiem. Jestem gotowy na walkę mistrzowską - przyznał 30-letni bokser.
38-letni Durodola (bilans 29-6) słynie z bardzo mocnego ciosu. Większość walk (27) rozstrzygnął przed czasem, z kolei aż 20 z nich wygrał w pierwszej lub drugiej rundzie. Nosi przydomek "Boska Siła".
Piątkowa gala w Pruszkowie, organizowana przez Tomasza Babilońskiego, jest połączeniem pojedynków bokserskich i w mieszanych sztukach walki. W klatkoringu mają wystąpić m.in. Patryk Cichy (boks), Michał Kita, Łukasz Brzeski, Daniel Skibiński, Daniel Rutkowski, Michał Pietrzak, Adrian Błeszyński i Damian Zorczykowski (MMA).  

Masternak jednak nie zaboksuje z Jegorowem

27.05.2019 19:25

Wbrew informacji podanej w mediach społecznościowych przez grupę Mir Boksa nie dojdzie do walki Mateusza Masternaka (41-5, 28 KO) z z Aleksiejem Jegorowem (8-0, 6 KO). Pojedynek, o pas WBA Gold wagi junior ciężkiej, miał odbyć się 16 czerwca w Jekaterynburgu.

- Rozmawialiśmy. Negocjowaliśmy. Pewne rzeczy trwały za długo. Mateusz przerwał sparingi, trener wyleciał na Florydę. Mateusz nie będzie jechał do Rosji tylko dla pieniędzy, bo to nie jest jego filozofia życia i podejścia do boksu - wyjaśnił na Twitterze współpracujący z "Masterem" Mateusz Borek.

Niewykluczone że wobec fiaska negocjacji z ekipą Jegorowa Mateusz Masternak zaboksuje na przełomie czerwca i lipca we Francji z posiadaczem "zywkłego" pasa WBA Arsenem Goulamirianem (24-0, 16 KO).

Źródło: www.ringpolska.pl

Rosjanie potwierdzili walkę Jegorow - Masternak w Jekaterynburgu

27.05.2019 14:41

Grupa World of Boxing poinformowała, że Mateusz Masternak (41-5, 28 KO) 16 czerwca zmierzy się z Aleksiejem Jegorowem (8-0, 6 KO) o pas WBA Gold w wadze junior ciężkiej. Gala odbędzie się w Jekaterynburgu.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Masternak - Jegorow o pas WBA Gold 16 czerwca w Rosji

27.05.2019 11:47


16 czerwca podczas gali organizowanej w Jekaterynburgu dojdzie do walki byłego mistrza Europy wagi junior ciężkiej Mateusza Masternaka (41-5, 28 KO) z Aleksiejem Jegorowem (8-0, 6 KO) - poinformowała promująca Rosjanina grupa World of Boxing za pośrednictwem mediów społecznościowych. Stawką pojedynku ma być pas WBA Gold wagi junior ciężkiej.
Dla 32-letniego "Mastera" będzie to powrót na ring po ubiegłorocznej porażce z Yunierem Dorticosem. Walka z Kubańczykiem była ćwierćfinałem turnieju World Boxing Super Series. 27-letni Jegorow w tym roku stoczył jedną walkę. W marcu Rosjanin wygrał jednogłośnie na punkty z Thomasem Oothuizenem.
Walką z Masternakiem był zainteresowany także Dmitrij Kurdiaszow (23-2, 23 KO). "Rosyjski Młot" ma wystąpić na tej samej gali i skrzyżować rękawice z Ilungą Makabu (24-2, 23 KO).
W ostatnim czasie Polak otrzymał także propozycję skrzyżowania rękawic z mistrzem federacji WBA Arsenem Goulamirianem. Do tego pojedynku mogło dojść 29 czerwca w Marsylii.

Źródło: www.ringpolska.pl

Mateusz Masternak rozchwytywany. Może zawalczyć o mistrzowski pas

21.05.2019 19:35

Mateuszem Masternak (41-5, 28 KO) może zrezygnować z walki z Aleksiejem Jegorowem w Rosji na rzecz pojedynku o tytuł. Polak jest głównym kandydatem do starcia z Arsenem Goulamirianem (24-0, 16 KO), do którego miałoby dojść 29 czerwca.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama