Żużel  RSS
Żużel. Rok przerwy od startów wyszedł mu na dobre? Mirosław Jabłoński mówi o głodzie jazdy


- Nie wiem, czy nie wracam głodniejszy tej rywalizacji sportowej i bardziej spragniony, żeby móc w końcu stanąć pod taśmą - mówił Mirosław Jabłoński w audycji "Pięć Jeden" w Radiu Freee.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Marcin Nowak w końcu odnalazł się z silnikami. Żużlowiec Orła wyjaśnia, jak do tego doszło


Marcin Nowak świetnie czuje się w Łodzi i po udanym sezonie zostaje w Orle na kolejny rok. W rozmowie z orzel.lodz.pl opowiedział m.in. o minionych rozgrywkach, sprzęcie oraz współpracy z trenerem Adamem Skórnickim.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Kontrowersyjny wpis Jerzego Synowca o kibicach Stali Gorzów. Radny wyjaśnia


- Mogłem nie robić nic, co może byłoby słuszniejsze albo odgryźć się tak, żebym im w pięty poszło - mówi Jerzy Synowiec o kontrowersyjnym komentarzu w mediach społecznościowych o kibicach Stali Gorzów.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Wodoloty, węgiel i miliony... obietnic. Mistrz świata mu się połamał, a żona go zdradziła


Udało mu się zbudować najsilniejszą drużynę w historii rybnickiego żużla, na czele z mistrzem świata Janem Osvaldem Pedersenem, ale poza awansem z II ligi do I nie osiągnął z nią nic. Zostawił klub z potężnymi długami, a na domiar złego jeszcze zdradziła go żona, wdając się z romans z jednym z żużlowców.

Źródło: sport.onet.pl

Żużel. Social Speedway 2.0: Bartosz Zmarzlik i jego przyjaciel. Przygody Macieja Janowskiego na crossie


Marzec to nie tylko końcówka zimy, ale też ostatnia prosta przed powrotem żużlowców na tor. Dlatego zawodnicy ostro trenują na swoich crossówkach, by lada moment zamienić je na motocykle żużlowe. Takie treningi mogą się jednak różnie zakończyć.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Moje Bermudy Stal Gorzów z "gościem". Już raz pomógł zespołowi


Moje Bermudy Stal Gorzów zakontraktowała "gościa" na sezon 2021. W przypadku wystąpienia COVID-19 szansę startu w zespole otrzyma Nicolai Klindt. Duńczyk pomagał już gorzowskiej ekipie w PGE Ekstralidze przed rokiem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Liczby Falubazu Zielona Góra. Sezon numer 30 kapitana Piotra Protasiewicza


Przed Falubazem Zielona Góra 15. sezon z rzędu w PGE Ekstralidze po powrocie. Jego kapitan, Piotr Protasiewicz, wystąpi w swoim 30. w karierze. Pierwszy raz od pięciu lat Patryk Dudek nie będzie łączyć jazdy w lidze z tą w cyklu Grand Prix.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Prezes Stali Gorzów zapowiedział pozwy. Jerzy Synowiec: Z przyjemnością! To mój żywioł [WYWIAD]

#zrodlo
- Proces sądowy to jest mój żywioł. Naprawdę takich rzeczy się nie obawiam. Będę to czynił z wielką przyjemnością. Jeśli Marek Grzyb czuje się pokrzywdzony, niech wytacza swoje pozwy. Ja mam materiałów na trzy razy tyle pozwów - mówi Jerzy Synowiec.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Lindgren buduje w Częstochowie swoją przystań. Kupił już dom


Fredrik Lindgren od 2018 roku reprezentuje barwy Eltrox Włókniarza Częstochowa. Niedawno zaskoczył działaczy propozycją obniżki wynagrodzenia ze względu na pandemię. Teraz poszedł o krok dalej i zdecydował się na kupno domu w Częstochowie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Krzysztof Cegielski o medialnym rykoszecie w Gorzowie. "Stal cierpi teraz przez swoje sukcesy" [WYWIAD]


- Nie widzę w Gorzowie politycznej gry, ale mam wrażenie, że Stal cierpi obecnie przez swoje sukcesy i dostaje medialnym rykoszetem. Żużel "zjadł" inne dyscypliny, które się buntują i mamy tarcia - mówi wychowanek klubu z Gorzowa Krzysztof Cegielski.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Drużyna wychowanków z Ostrowa. Wicemistrz Europy, reprezentant Polski i lokalny matador


Historia ostrowskiego żużla liczy już 90 lat. W tym czasie na torach oglądać można było wielu utalentowanych zawodników rodem z tego miasta - wśród nich wicemistrza Europy, mistrza Polski czy reprezentanta kraju.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zaczyna się! We wtorek pierwszy w tym roku trening żużlowy w Polsce


Jak zapowiadali, tak zrobią. Już we wtorek (2 marca) odbędzie się pierwszy w tym roku trening żużlowy. Na swój tor wyjadą zawodnicy Arged Malesa Ostrów.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. W Gorzowie wrze po zgrupowaniu Stali na Teneryfie. Głos zabrał prezydent. Mówi o politycznej grze


Moje Bermudy Stal czeka na decyzję prezydenta w sprawie miejskiej dotacji. Klub wnioskuje o cztery miliony złotych, a w mieście wrze po publikacjach dotyczących zgrupowania na Teneryfie i zatrzymaniu przez policję Rafała K.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Rafał K. za chwilę na dywaniku u prezesa. Co zrobi moje Moje Bermudy Stal?


Rafał K. został zatrzymany przez policję po tym, jak zbyt hucznie świętował w urodziny. Zawodnik Moje Bermudy Stali miał 1,5 promila. Poza tym znieważył funkcjonariusza. Miał też naruszyć jego nietykalność. Lada chwila spotka się z klubem.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Takie rzeczy tylko w Rosji! Motocykl z kolcami przejechał mu po szyi. A on wstał i ścigał się dalej! [WIDEO]


Ta sytuacja mogła być fatalna w skutkach. Podczas V rundy Pucharu Rosji doszło do groźnie wyglądającego upadku z udziałem mistrza Europy Dmitrija Soliannikowa. Motocykl... przejechał mu po szyi powodując głębokie rany.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Oskar Polis wyjaśnia jak znalazł się we Włókniarzu Częstochowa


Niedawno do kadry Eltrox Włókniarza Częstochowa w roli gościa dołączył zawodnik drugoligowego Kolejarza Opole - Oskar Polis. To jego powrót do macierzystego klubu po czterech latach.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Znamy pierwsze plany Eurosport Events na cykl Grand Prix w sezonie 2022. Nie będzie rundy na Bliskim Wschodzie


Eurosport Events w przyszłym roku przejmie cykl Grand Prix i postawi na rewolucję jakościową, ale niekoniecznie geograficzną. To oznacza, że nowy promotor na początku swojej drogi raczej nie będzie organizować rund w egzotycznych miejscach.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Pijany tuner ustawiał mu silnik. Potem krzyczał: "Ty cholero! Miałeś jechać na maksa!" [WYWIAD]


- Miałem szansę u was jeździć, a ja tego nie wykorzystałem - mówi Arnt Forland, czołowy norweski żużlowiec. Wspomina Polskę oraz dwóch wielkich mistrzów Rickardssona i Golloba, z którymi jeździł w zespole.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Żużel. Trudne charaktery w GKM-ie Grudziądz. Przemysław Pawlicki mówi o swoich relacjach z Pedersenem i Kasprzakiem


- Nie mam relacji z Krzysztofem Kasprzakiem. Z kolei od Nickiego nie oczekuję wielkiej pomocy - mówił w programie "Trzeci wiraż" Przemysław Pawlicki.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Mistrz kraju zwolniony z klubu. Nie byli w stanie sprostać jego oczekiwaniom


Matic Ivacic nie jest już zawodnikiem AMD Krsko. Słoweński klub wystosował oświadczenie, w którym wyjaśnił powody tej decyzji. Na przeszkodzie stanęły oczekiwania aktualnego mistrza kraju.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
Polecamy
Arged Malesa TŻ Ostrovia wyjeżdża na tor

ost tar 22Zima trochę odpuściła i kluby intensywnie pracują nad przygotowaniem torów do pierwszych treningów. Na jutro (wtorek 2 marca) o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim zaplanowany jest pierwszy w tym roku trening na torze żużlowców Arged Malesa.

Źródło: speedway.info.pl

reklama