Skoki narciarskie  RSS
Małysz o Kruczku: "Myślałem, że jest stanowczym trenerem"


- Nie jest optymistycznie i wesoło. Cały czas nasze kobiety odstają. Myślałem, że Łukasz Kruczek jest stanowczym trenerem, który przyjdzie i postawi na nogi tę dyscyplinę w Polsce. W tej grupie od razu pojawiają się emocje. Jest dobrze? Płaczą. Jest źle? Płaczą. Później nawet trudno wejść do takiej szatni. Z...

Źródło: www.skijumping.pl

MŚ w Oberstdorfie: 51 zawodniczek na starcie kwalifikacji (lista startowa)


Wtorek w Oberstdorfie upłynie pod znakiem kwalifikacji kobiet do premierowego konkursu mistrzostw świata na dużej skoczni (HS137). W gronie 51 zawodniczek ujrzymy 4 reprezentantki Polski. Początek o 18:00.

Źródło: www.skijumping.pl

Oberstdorf 2005 - Janne Ahonen, złamane żebro i tytuł mistrza świata

#zrodlo
Konkurs o mistrzostwo świata na dużej skoczni w Oberstdorfie w 2005 roku uważany jest za jeden z najbardziej efektownych w historii. Z bitwy na dalekie skoki poza rozmiar skoczni zwycięsko wyszedł Janne Ahonen, który złoty medal zdobyty szesnaście lat temu na Schattenbergschazne ceni sobie wyjątkowo.

Źródło: www.skijumping.pl

Konderla wraca do składu - ostatni sprawdzian kadry Kruczka

#zrodlo
Wtorek w Oberstdorfie oznacza kwalifikacje kobiet do pierwszego w historii konkursu o tytuł mistrzyni świata na dużej skoczni. Wśród 51 skoczkiń z 16 państw znajdują się cztery reprezentantki Polski, a wśród nich Nicole Konderla, która w poniedziałek jako jedyna z podopiecznych trenera Łukasza Kruczka przekroczyła 105. metr na 137-metrowej Schattenbergschanze.

Źródło: www.skijumping.pl

Piotr Żyła po odebraniu złotego medalu: "To sukces nas wszystkich"

#zrodlo
- Zagrali mi Mazurka Dąbrowskiego na mistrzostwach świata... To była piękna chwila, skupiłem się na niej. Nuciłem i myślałem o dzieciństwie, kiedy marzyłem o tym wszystkim i wyczynowym skakaniu... - powiedział wzruszony Piotr Żyła po odebraniu złotego medalu za wygranie konkursu o tytuł mistrza świata na obiekcie normalnym. 34-latek wymarzoną...

Źródło: www.skijumping.pl

MŚ w Oberstdorfie: Trening pań dla Opseth, Klinec i Takanashi


Silje Opseth była najlepsza w pierwszej serii treningowej przed środowym konkursem indywidualnym kobiet na dużej skoczni (HS137) podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. Reprezentantka Norwegii oddała skok na odległość 124 metrów. W drugiej rundzie górą była Słowenka Ema Klinec (133 m). W ostatniej poniedziałkowej serii najlepszy wynik uzyskała Japonka Sara Takanashi...

Źródło: www.skijumping.pl

"Takie są realia" - trenerzy Kruczek i Doležal podsumowują występ drużyny mieszanej


Reprezentacja Polski po raz drugi z rzędu zajęła szóste miejsce w konkursie drużyn mieszanych podczas mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym. Osiągnięty wynik akceptują trenerzy Łukasz Kruczek oraz Michał Doležal, którzy do niedzielnych zmagań wystawili Annę Twardosz, Kamilę Karpiel, Piotra Żyłę oraz Dawida Kubackiego.

Źródło: www.skijumping.pl

Wyjątkowy konkurs eurosport.pl! Nagrodą lot helikopterem z Thomasem Morgensternem


Podczas trwających w Oberstdorfie mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym eurosport.pl przygotował wyjątkowy konkurs dla widzów. Od 2 do 6 marca mogą oni walczyć o lot helikopterem z jednym z najlepszych skoczków narciarskich w historii – Thomasem Morgensternem. Aby to zrobić, trzeba uważnie śledzić transmisje w Eurosporcie 1 i odpowiadać na...

Źródło: www.skijumping.pl

MŚ w Oberstdorfie: Poniedziałek z treningami kobiet i dekoracją Piotra Żyły (lista startowa)


Przenosimy się na dużą skocznię! W poniedziałek o 17:00 rozpocznie się sesja treningowa kobiet na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021. Dla polskich kibiców najważniejsza będzie jednak godzina 19:30, kiedy to Piotr Żyła odbierze złoty medal za zwycięstwo w konkursie na normalnym obiekcie.

Źródło: www.skijumping.pl

Skakali w Korei i Gruzji, czyli krajowe mistrzostwa u Azjatów


Podczas trwających w Oberstdorfie Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym na starcie konkursów w skokach Azję reprezentują tylko Japończycy i Kazachowie. Nie pojawili się zawodnicy z państw, które miały swoich reprezentantów podczas wcześniejszych imprez tej rangi - Chin, Korei Południowej i Gruzji. W dwóch ostatnich krajach rozegrano krajowe mistrzostwa. W Lahti...

Źródło: www.skijumping.pl

MŚ w Oberstdorfie: Niemcy obronili tytuł w mikście, Polska szósta


Reprezentacja Niemiec niespodziewanie obroniła tytuł mistrzów świata i wygrała konkurs drużyn mieszanych na normalnej skoczni (HS106) w Oberstdorfie. Srebrne medale wywalczyła Norwegia, a brązowe Austria. Polska powtórzyła wynik z Seefeld i zakończyła zawody na szóstej pozycji.

Źródło: www.skijumping.pl

Wielkie plany na Dolnym Śląsku - Lubawka czołowym ośrodkiem skoków narciarskich

#zrodlo
Skocznia HS-94 na Kruczej Skale w Lubawce wybudowana w 1924 roku przez Niemców jest najstarszym istniejącym do tej pory obiektem tego typu w Polsce. Starszym o rok nawet o słynnej na cały narciarski świat Wielkiej Krokwi. Przed pięcioma laty została poddana gruntownej modernizacji, lecz od tego czasu żaden skoczek nie...

Źródło: www.skijumping.pl

MŚ w Oberstdorfie: Niemcy liderem na półmetku, Polska szósta


Reprezentacja Niemiec prowadzi po pierwszej serii konkursu drużyn mieszanych na normalnej skoczni (HS106) rozgrywanego w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021. Drugie miejsce zajmuje Norwegia, a trzecie Austria. Polska na półmetku klasyfikowana jest na szóstej pozycji.

Źródło: www.skijumping.pl

MŚ w Oberstdorfie: Austria górą w serii próbnej, Polska siódma


Reprezentacja Austrii okazała się najlepsza w serii próbnej przed konkursem drużyn mieszanych na normalnej skoczni (HS106) w ramach MŚ Oberstdorf 2021. Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Norweg Robert Johansson (104 m).

Źródło: www.skijumping.pl

FC w Oberhofie: Moerth wygrywa zawody, Ortner cały cykl


Francisco Moerth wygrał finałowe zawody sezonu FIS Cup na skoczni w Oberhofie (HS100). Reprezentant Austrii zwyciężył po skokach na odległość 99 m oraz 95,5 m. Drugie miejsce zajął jego rodak, Maximilian Ortner, który został triumfatorem klasyfikacji generalnej cyklu. Najlepszy z Polaków, Kacper Juroszek był dziewiętnasty.

Źródło: www.skijumping.pl

Długa rozmowa na wagę złota. Doležal: "Piotr czasem potrzebuje coś z siebie wyrzucić"


- Piotr potrzebuje pogadać na luzie i trzeba go słuchać. Nie będę zdradzał kulis tej rozmowy, niech to zostanie w naszym gronie. Teraz trzeba koncentrować się na dużej skoczni. Przed nami dwa bardzo ważne konkursy - przypomina Michal Doležal po sobotnim konkursie na skoczni normalnej, podczas którego Piotr Żyła okazał...

Źródło: www.skijumping.pl

FC w Oberhofie: Presecnik liderem na półmetku, trzech Polaków w finale


Jernej Presecnik prowadzi po pierwszej serii finałowych zawodów sezonu FIS Cup na skoczni w Oberhofie (HS100). Reprezentant Słowenii lideruje po skoku na odległość 99 metrów. Do finału awansowało trzech Polaków.

Źródło: www.skijumping.pl

Nieobliczalny Żyła. Adam Małysz: "Trudno go nie lubić"


- Takiego stresu dawno nie przeżywałem. Wiedzieliśmy, że jest w stanie skoczyć dobrze, ale jest nieobliczalny i odpalił bombę w drugiej serii - mówi Adam Małysz o emocjach, które towarzyszyły mu przed finałową próbą Piotra Żyły w sobotnim konkursie o tytuł mistrza świata.

Źródło: www.skijumping.pl

FC w Oberhofie: S. Huber górą w serii próbnej

#zrodlo
Stefan Huber okazał się najlepszy w serii próbnej przed finałowym konkursem sezonu FIS Cup w Oberhofie (HS100). Reprezentant Austrii oddał skok na odległość 99,5 metra. Dwunaste miejsce zajął Jan Habdas (92 m).

Źródło: www.skijumping.pl

MŚ w Oberstdorfie: Mikst na pożegnanie z normalną skocznią (lista startowa)


Przed nami ostatni konkurs na normalnej skoczni w ramach mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym Oberstdorf 2021. Punktualnie o 17:00 rozpocznie się rywalizacja drużyn mieszanych. W gronie 12 zespołów znajduje się reprezentacja Polski.

Źródło: www.skijumping.pl

reklama
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami