Pływanie  RSS
Tragedia brytyjskiej pływaczki. Padła ofiarą systemu, odebrano jej wszystko


Historia niewiarygodna. Laraine McHendrie Decaire w latach osiemdziesiątych startowała w zawodach pływackich na całym świecie. Teraz - bez środków do życia - jest bezdomna, nocowała na kartonie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

"W kolejce kotłownia korony, a basen świeci pustkami". Polska triathlonistka opisuje, co spotkało ją w Tychach


Alicja Pyszka-Bazan nie ma miłych wspomnień z wizyty na basenie miejskim w Tychach. "Kotłujemy się 1,5 godziny w kolejce, a basen jest pusty" - skarżyła się polska triathlonistka w mediach społecznościowych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

QUIZ: To byłe i obecne gwiazdy kobiecego sportu. Rozpoznajesz je na zdjęciach? Udowodnij!


Czy jesteś w stanie rozpoznać byłe i obecne gwiazdy kobiecego sportu? Wszystkie odnosiły ogromne sukcesy, zdobywały medale. Mimo to nie jest to proste zadanie. Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Rząd chce pomóc sportowcom w mundurach. Zapowiada ciekawą inicjatywę


Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział pomoc rządową dla żołnierzy-sportowców. "Żołnierze dostaną szereg nowych możliwości" - twierdzi MON.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Policja podejrzewa, że kieruje kartelem narkotykowym. Medalista olimpijski trafił do aresztu


Scott Miller, dwukrotny medalistka olimpijski w pływaniu z Atlanty (1996 r.), został oskarżony o kierowanie kartelem narkotykowym. Metamfetaminę miał przechowywać w świeczkach.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Tokio 2020. Pech mistrzyni olimpijskiej. Konieczna była operacja

#zrodlo
27-letnia Sarah Sjostrom przekazała w mediach społecznościowych fatalną wiadomość. Szwedzka pływaczka poślizgnęła się i niefortunnie upadła na ziemię. "To bardzo gów... czas" - skomentowała.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Nie żyje Jan Wiederek. Wielokrotny medalista, zasłużony trener i działacz PZP

#zrodlo
Polski Związek Pływacki poinformował o śmierci byłego zawodnika, trenera i działacza Jana Wiederka. "Zmarł nagle" - czytamy na stronie PZP.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Zamieszki na Kapitolu. Mistrz olimpijski usłyszał zarzuty


Klete Keller został oskarżony o udział w zamieszkach na Kapitolu. Teraz mistrz olimpijski został zwolniony z aresztu federalnego, ale otrzymał zakaz przebywania w Waszyngtonie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Legenda ma depresję. "Boję się, że go stracę" - mówi jego żona


Michael Phelps, najbardziej utytułowany olimpijczyk wszech czasów, walczy z depresją. - Boję się, że go stracę - mówi jego żona, Nicole.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Koronawirus. Obostrzenia. Polacy zapisują się masowo do związków sportowych


W związku z obostrzeniami pandemicznymi w zasadzie żaden amator nie może w pełnym zakresie uprawiać sportu. Polak jednak potrafi, związki sportowe zanotowały znaczny wzrost liczby członków.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Ten rekord mrozi krew w żyłach! Zobacz, co zrobiła Rosjanka


Niemożliwe nie istnieje - kolejne bariery ludzkich możliwości zostały przełamane. Rosjanka Jekaterina Nekrasowa przepłynęła pod wodą zamarzniętego jeziora aż 85 metrów!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Gala Mistrzów Sportu. Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020! Znamy czołową "dziesiątkę"

#zrodlo
Robert Lewandowski zwyciężył w 86. edycji plebiscytu "Przeglądu Sportowego". Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski wyprzedził Igę Świątek i Kamila Stocha.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

PKO Ekstraklasa. Wirusolog nie ma wątpliwości: wstęp na trybuny tylko dla zaszczepionych


Szczepienie warunkiem wejścia na trybuny? Wirusolog prof. Włodzimierz Gut uważa, że to najlepsze rozwiązanie, by bezpiecznie odmrozić widownię stadionów i hal sportowych.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Polskie gwiazdy sportu 2020 - rozpoznajesz je na zdjęciach?

#zrodlo
W 2020 roku z postawy wielu polskich sportowców kibice mogli być bardzo dumni. A czy jesteś w stanie bezbłędnie rozpoznać ich na zdjęciach? To prosty quiz, tym bardziej uważaj, by się nie pomylić!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Koronawirus. Polski Związek Pływacki podjął kontrowersyjną decyzję. Rząd nie będzie zadowolony


Rząd zdecydował, że od 28 grudnia nastąpi bardzo poważne ograniczenie w działaniu polskiego sportu. Przepis jest mocno niejasny, ale wygląda na to, że dzieci, młodzież, amatorzy muszą zawiesić treningi. Polski Związek Pływacki na to się nie godzi.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Nie żyje 14-letnia pływaczka. Miała nawrót koronawirusa


Mariana Franklin Ferreira miesiąc temu wygrała z koronawirusem. Choroba jednak nagle wróciła. Tym razem COVID-19 wykończył organizm młodej sportsmenki, a jej przypadek zszokował świat.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Marcin Cieślak z najbardziej wartościowym wynikiem w MP 2020, Klaudia Naziębło zdobyła 8 złotych medali


W dniach od 16 do 20 grudnia w Olsztynie rozegrano mistrzostwa Polski 2020 w pływaniu na krótkim basenie. Najbardziej wartościowy wynik zawodów osiągnął Marcin Cieślak. Najwięcej medali zdobyła Klaudia Naziębło.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Drużyna Cali Condors z trzema Polakami w składzie wygrała ISL, Caeleb Dressel i Adam Peaty z rekordami świata


Drużyna Cali Condors z Caelebem Dresselem, Marcinem Cieślakiem, Radosławem Kawęckim i Kacprem Majchrzakiem w składzie wygrała finał cyklu International Swimming League 2020 w Budapeszcie.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Pływanie. Marcin Cieślak 6. raz pobił rekord Polski w listopadzie 2020, dwa rekordy świata Caeleba Dressela w 40 minut


Marcin Cieślak już po raz szósty w listopadzie 2020 roku poprawił rekord Polski w pływaniu podczas zawodów International Swimming League. Dwa rekordy globu w ciągu 40 minut ustanowił Caeleb Dressel.

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Gwiazdy sportu z Afryki - rozpoznajesz je na zdjęciach?


Afryka to kontynent, w którym na świat przyszło wielu znakomitych sportowców. Jak poradzisz sobie z zadaniem, które tym razem przed tobą stawiamy? Rozpoznaj bezbłędnie wybitnych zawodników i pochwal się wynikiem w komentarzu!

Źródło: sportowefakty.wp.pl

reklama
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami