Formuła 1  RSS
Mercedes poprawił niezawodność i szykuje kilka innowacji w silniku


Zespół Mercedesa wyjaśnił jakie zmiany wprowadził w swojej jednostce napędowej przed sezonem 2021, aby poprawić niezawodność tej konstrukcji.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Mercedes pokazał nowy bolid - W12


Siedmiokrotny mistrz świata konstruktorów podobnie jak w poprzednich latach odsłonił swój nowy bolid podczas prezentacji w internecie, udostępniając zdjęcia nowego auta w formie grafik, które zamieszczamy poniżej.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Mazepin twierdzi, że wyścigi przemówią o jego potencjale


Rosyjski kierowca przyznaje, że kontrowersyjny incydent był dla niego wielkim doświadczeniem edukacyjnym. 22-latek twierdzi też, że udowodni wszystkim krytykom, iż posiada olbrzymi talent.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Capito: Russell zostanie w przyszłości mistrzem świata


Nowy dyrektor generalny Williamsa, Jost Capito, oznajmił, iż kierowca jego zespołu - George Russell w przyszłości zostanie mistrzem świata. Niemiec opowiedział również o niesamowitym podejściu do pracy przez młodego Brytyjczyka.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

W nowym silniku pojawi się "ulepszony" przycisk do wyprzedzania

#zrodlo
Osoby związane z królową motosportu z pewnością nie mogą się już doczekać sezonu 2025, w którym w bolidach F1 pojawi się nowa jednostka napędowa. Szef działu silnikowego FIA, Gilles Simon, przyznał, że jego ludzie pracują nad tym, aby wprowadzić ulepszony tzw. przycisk do wyprzedzania.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Pirelli podało plan testów 18-calowych opon w 2021 roku


10 sesji testowych w ciągu 28 dni - tyle zajmą jazdy z nowymi oponami w sezonie 2021. Pirelli dzisiejszego dnia oficjalnie potwierdziło tę informację, jednocześnie podając cały plan prób na tegoroczne zmagania.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Pierro Ferrari: F1 stała się zbyt tajemnicza przez technologię


Wiceprezes włoskiego koncernu, przyznaje otwarcie, że nie rozumie, dlaczego technologia projektowana w F1 jest taka tajemnicza. Włoch kwestionuje również pokaz telewizyjny dzisiejszych wyścigów mistrzowskiej serii.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Jamie Chadwick nadal będzie współpracować z Williamsem


Dzisiejszego poranka ekipa Williamsa potwierdziła, iż Jamie Chadwick pozostanie na stanowisku kierowcy rozwojowego w ich zespole.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Coronel: Alonso nie będzie żadną sensacją w 2021 roku


Były mistrz japońskiej Formuły 3, Tom Coronel, uważa, iż powracający po dwóch latach do F1 - Fernando Alonso nie będzie żadnym objawieniem sezonu 2021. Holender swoją tezę uargumentowuje tym, że czas "starszej gwardii" już się zakończył.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

F1 odrzuciła propozycję zaszczepienia swoich pracowników w Bahrajnie


Władze Bahrajnu wyszły z propozycją zaszczepienia przeciwko Covid-19 osób podróżujących z Formułą 1 przed zaplanowanym na 28 marca otwarciem mistrzostw świata na torze Sakhir.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Marko wyjaśnił, dlaczego zrobiono tak mało zdjęć bolidowi RB16B


Dr. Helmut Marko z Red Bulla wytłumaczył całą sprawę dotyczącą ilości zdjęć z dnia filmowego samochodu RB16B.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Obóz Ferrari poparł wyścigi sprinterskie


Cały czas się toczy dyskusja na temat nowego formatu kwalifikacji. Za wprowadzeniem wyścigów sprinterskich opowiedział się teraz bardzo znaczący gracz - Ferrari.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Perez: Red Bull otworzy mi wiele drzwi na przyszłość

#zrodlo
Meksykanin ma nadzieję, że jego jazda w austriackim teamie w sezonie 2021 pozwoli mu na to, aby w przyszłości nie martwił się o swoją posadę w F1.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Wolff: F1 i FE powinny ścigać się w te same weekendy


Szef Mercedesa odniósł się do ostatnich słów założyciela Formuły E, Alejandro Agagi, w których ten domagał się połączenia zarówno jego serii, jak i F1. Toto Wolff nie do końca jest przekonany do tego pomysłu, ale uważa, że obie dyscypliny powinny ścigać się na tych samych torach w identyczne dni.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

F1 zapewnia, że w sezonie 2021 odbędą się 23 wyścigi


Mimo, że koronawirus ciągle nie odpuszcza i dopada kolejne osoby, to jednak F1 oficjalnie potwierdziła, iż w kampanii 2021 będzie w stanie zorganizować 23 rundy. O wszystkim poinformował nowy szef królowej sportów motorowych, Stefano Domenicali.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

F1 chce wyścigów w Arabii Saudyjskiej przez minimum dekadę


Dyrektor wykonawcza odpowiedzialna za kalendarz wyścigów, Chloe Targett-Adams, wyjawiła jak długotrwały może być związek F1 z Arabią Saudyjską. Wypowiedzi te jednak niefortunnie zbiegły się w czasie z tym, do czego doszło podczas wczorajszego wyścigu Formuły E.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Nowe opony mogą spowolnić bolidy nawet o 0,5 sekundy


Jeśli symulacje Pirelli, o których piszą niemieckie media, przełożą się na rzeczywistość, w nadchodzącym sezonie rekordy torów nie zostaną pobite.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Binotto zapowiada rzadszą obecność na torze


Precedens zapoczątkowany w ubiegłym sezonie ma teraz przybrać na sile. Szef Ferrari oświadczył, że wiele z wyścigów nadchodzącej kampanii będzie oglądał z fabryki w Maranello. Poświęcenie to ma oczywiście jeden, zasadniczy cel - kompleksowe przygotowanie się do rewolucji regulaminowej, która nadejdzie w 2022 roku.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

F1 zanotowała prawie 400 milionów dolarów straty w 2020 roku


A to oczywiście przez pandemię koronawirusa, która cały czas odciska potężne piętno na światowej gospodarce.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

Sainz daje sobie pięć lat na zostanie mistrzem świata


Każdy kierowca marzy o zdobyciu mistrzowskiego tytułu. Carlos Sainz jako kierowca Ferrari chciałby tego dokonać jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2026.

Źródło: F1.dziel-pasje.pl

reklama
Polecamy
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami